Кожен дім має свій запах. В одних оселях повітря просякнуте ароматом свіжої здоби, в інших пахне квітами, ще в інших — чимось невловимим.
Причому навіть незрозуміло, звідки береться той запах. Старі будинки часто і пахнуть старовиною. Однак бувають і не надто приємні запахи. Там, де є хворі люди, навіть речі просякнуті запахом ліків. У не дуже дбайливих господарів пахне брудом, невипраними речами. Там, де є домашні коти чи собаки, це також одразу ж відчутно. Частково проблему поліпшення запаху у приміщенні може розв’язати освіжувач повітря. Однак це хімія, і вона не завжди безпечна. Тому краще створити натуральний ароматизатор. На кухні неприємного запаху можна позбутись, поклавши на ще теплу (але не дуже гарячу) конфорку кілька зерен кави, сухі шкірочки цитрусових або паличку кориці. Вони не лише вберуть у себе неприємний запах, а ще й виділятимуть гарний аромат. Або зробіть так: наріжте скибочками лимон, покладіть у каструлю з водою, доведіть до кипіння і виключіть, відкривши кришку. Повітря наповниться цитрусовим ароматом. Можна у киплячу воду додати кілька ложок меленої кориці. А згадайте, як пахне у магазині, де продають каву? Здається, саме повітря можна пити. Вдома ж просто засипте у невеличкий мішечок трохи меленої кави і підвісьте, приміром, на кухні.
Однак найчастіше у пригоді стають ефірні олії. Деякі з них — чебрець, ялівець, лаванда, шавлія, евкаліпт і особливо чайне дерево — мають ще й антисептичні властивості. Лаванда до того ж діє на організм заспокійливо. Багато ефірних олій відлякують комах. Капніть трохи ефірної олії на лампочку — і її аромат розповсюдиться по всій кімнаті. Можна скористатись аромалампою. Тільки додавати у неї олії треба зовсім трохи — щоб аромат не був нав’язливим.
Запаху м’яти дуже не люблять миші. Тож він не лише повітря освіжить, а ще й відлякає гризунів.
Можна спробувати зробити ось такий ароматизатор. Знадобиться: 20 г желатину, 200 мл води, склянка або невеличка скляна вазочка, будь-яка ефірна олія. Желатин розведіть у воді на повільному вогні, додайте кілька крапель ефірної олії. Залийте у склянку. Все, ароматизатор готовий. До речі, якщо бажаєте, аби він ще й декоративні функції виконував, покладіть на дно склянки, перед тим як заливати ароматичну речовину, кілька красивих мушель, намистин, камінців, пелюсток квітів тощо. Крім того, рідину можна ще й підфарбувати у бажаний колір.
Такий виріб не лише наповнить кімнату приємним ароматом, а й виконуватиме функцію інгалятора.