Не раз доводилося спостерігати, як на відпочинку матусі добряче змащують тіло дитини сонцезахисними кремами, нерідко навіть не звертаючи уваги на їх склад. Головне — намастити товстішим шаром, і сонечко дитині не страшне.
Та оскільки її шкіра дуже вразлива, тонка і ніжна, аби не завдати шкоди малюку, обирати сонцезахисні засоби треба дуже обережно й ретельно. Не менш важливо і правильно їх використовувати.
Найперше зверніть увагу на упаковку, де має бути зазначений рекомендований вік дитини. Якщо там написано «дитячий», його можна наносити лише діткам від трьох років. Для найменших краще пошукати крем, спрей чи гель з написом «з народження» або «0+». Хоча зловживати ними також не варто, адже немовлят взагалі бажано оберігати від палючого сонця. Їхня шкіра ще настільки беззахисна, що не в змозі виробляти в достатній кількості природний захисний пігмент — меланін.
Якщо на сонцезахисному засобі стоїть напис «сімейний» або «дорослий», вважається, що він придатний і для дітей, але також від трьох років. Про всяк випадок перевірте, чи не містить інших «дорослих» добавок, скажімо, антицелюлітних чи антивікових комплексів.
Ще один важливий показник — «фактор захисту від сонця», який позначається абревіатурою SPF (Sun Protection Factor). Чим він більший, тим вищий ступінь захисту. Наприклад, SPF 2–6 — слабкий ступінь, 8–12 — середній тощо. Для діток використовують засоби, що мають сонцезахисний фактор не вище за 50, інакше можна завдати шкоди шкірі дитини, оскільки вони містять дуже активні речовини. Крім того, орієнтуватися слід на тип шкіри дитини (для світлошкірих — вищий показник, смуглявих — більш низький), тривалість прогулянки, місце відпочинку.
Також простежте, щоб у складі засобу не було барвників, спирту, ароматичних віддушок та інших шкідливих речовин. А ось домішки рослинного походження (їх ще називають природними UV-фільтрами), як-от кунжутна й персикова олії, зародків пшениці, мигдалю, жожоба, навпаки, будуть корисними.
У будь-якому разі необхідно переконатися, що обраний засіб насправді безпечний для малюка. Для цього проведіть тест на чутливість: невеликою кількістю крему змастіть внутрішній бік ліктьового або колінного суглоба. Якщо протягом доби на шкірі з’явилося почервоніння, подразнення, вона пече і чухається — засіб дитині не підходить. Крім того, якщо у малюка шкіра дуже чутлива, бажано, щоб мама користувалася тим самим сонцезахисним засобом, що і маля, аби можна було сміливо брати його на руки, гратися і обнімати, не хвилюючись, що ваша косметика нашкодить дитині.
Також слід враховувати, що будь-який засіб починає діяти не раніше ніж за 15–30 хв. після нанесення, а після прогулянки його обов’язково необхідно змивати під душем.
А ще пам’ятайте, що навіть найдорожчий, найякісніший засіб не гарантує захист від сонця у період з 10 до 17 години.