Дехто вважає, що печінку слід очищувати від шлаків, та ще й не один раз на рік. Одразу відповімо словами нашого постійного консультанта, лікаря гастро-ентеролога Віри НІБАК, що чистити печінку немає необхідності, бо вона сама — потужний фільтр нашого організму.
Інша справа, не слід цей життєво важливий орган надміру завантажувати роботою з видалення токсичних речовин, що утворюються усередині тканин та органів або надходять ззовні — у складі їжі, напоїв.
«Чищення печінки» — це жовчогінна процедура, тобто вживання заходів, спрямованих на спорожнювання жовчного міхура, де накопичується жовч. Більше того, ця процедура може бути шкідливою, адже, активізуючи скорочувальну функцію жовчного міхура задля виділення і відтоку жовчі, можна зрушити камінці (конкременти), якщо вони там уже утворилися при жовчнокам’яній хворобі, і найдрібніші з них потраплять у жовчовивідні протоки, тож можуть їх закупорити. І тоді з’являться додаткові проблеми, як-от: жовтяниця (механічний гепатит), напад печінкової кольки. Нерідко після застосування горезвісних засобів із «чищення печінки» доводиться навіть видаляти ці камінці оперативно, щоб розблокувати протоки.
Одне слово, не треба заважати печінці працювати самостійно. І будьте бодай обізнаними з процесом її функціонування. Пильними також бути не завадить. Приміром, коли вам розповідають, що завдяки вживанню лимонно-олійної суміші виходять камінці, ще й великі, то це ніщо інше, як затверділі калові утворення — так звані «холестеринові бомби», що й сформувалися внаслідок застосування «чудодійного рецепту».
Проте можемо допомогти печінці, знижуючи потрапляння отруйних речовин до організму. Вони зокрема містяться у жирній, засмаженій, копченій, гострій їжі, різноманітних чіпсах, «енергетичних», особливо в спиртних, напоях, а також харчових продуктах хімічного походження або зі вмістом синтетичних сполук.