Чисті випрасувані штори – окраса оселі. Основне правило при їх прасуванні – тканина має бути злегка недосушеною. Шви на шторах не запрасовують, бо вони можуть відбитися на лицьовому боці, а це не дуже гарно. Їх акуратно прасують з «лиця» кінчиком праски. Під припуски на шви можна покласти щільний папір або тканину.
Перш ніж прасувати всю штору слід спробувати зробити це на невеличкій малопомітній ділянці, наприклад, на згині з внутрішнього боку. Дуже зручний для прасування штор парогенератор але він, звісно, є далеко не в кожному домі. Деякі види штор можна не прасувати, а, злегка віджавши після прання, повісити на карниз Під власною вагою вони вирівняються. Якщо з полотна капатиме вода, на підлогу підстеляють старі рушники.
Тюль потребує особливо дбайливого ставлення. Його можна прасувати розвішеним, якщо на прасці є функція утворення пари. Тоді висушений виріб вішають на карниз і обробляють парою по поверхні або на невеликій відстані від штори.
Штори з поліестеру та інших синтетичних тканин прасувати легко.
Праску включають у режимі «шовк» і прасують крізь вологу тканину з виворітного боку без відпарювання. Вішати штори з синтетичних волокон, не прасуючи, не варто – вони не вирівняються.
Органзу і шифон прасують без пари крізь вологу тканину. Праска має бути лише злегка нагрітою. Штори з органзи можна після прання повісити на карниз, і вони «відвиснуть».
Бавовна не боїться високої температури, її прасують крізь вологу тканину.
Штори з оксамиту та ворсової тканини прасують негарячою праскою з виворітного боку, підклавши під них махрову тканину. Перуть їх за температури не вище 30 градусів та не віджимають. Штори з важких щільних тканин спочатку висушують, а потім прасують крізь зволожену тканину.
Працювати із лляними важко. Їх прасують через вологу тканину за середньої температури.
Вироби з вишивкою спочатку злегка зволожують і прасують з виворітного боку, натискаючи праскою на вишивку, щоб візерунок зберіг рельєфність. Можна відпарити й на карнизі.
Штори на підкладці прасують з обох боків.
Прасування штор спричиняє певні незручності через те, що вони великі. Щоб не м’ялися, можна поставити прасувальну дошку якомога ближче до карнизу і випрасувати верхню частину штори. Потім повісити її на карниз і прасувати нижню частину.
Перед прасуванням обов’язково перевірте підошву праски. Вона має бути чистою.
Галина ПОПОВИЧ.