Підвищити імунітет чарівною таблеткою, на жаль, неможливо. Над цим потрібно працювати комплексно. Поділюся власним досвідом, як зміцнюю здоров’я.
КОРИСНА ЇЖА
Щоб правильно харчуватись, зовсім не обов’язково включати в раціон червону рибу чи авокадо. Вирощені на власній грядці буряки та часник принесуть не меншу користь, а головне — вони доступні всім. Немає можливості вживати цитрусові? Заморожена в сезон смородина зарадить не гірше. А ще — чаї з шипшини, калини, обліпихи з медом та інші. Про користь квашеної капусти й говорити зайвий раз годі! А скільки корисних елементів містять горіхи чи гарбузове насіння! А також ягоди бузини, яка росте буквально скрізь! Натомість варто скоротити до мінімуму вживання консервованих, смажених, жирних продуктів, солодощів, солодких газованих напоїв, алкоголю.
ВІТАМІНИ
Якщо відчуваєте, що не отримуєте їх достатньо з їжею, зарадять аптечні препарати. Фармакологічний ринок пропонує дуже широкий асортимент вітамінів на будь-який гаманець.
ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ
Не лише позбавляє зайвих калорій, а й нормалізує сон і зміцнює тіло. Навіть якщо ви щодня рухаєтесь багато, ранок не завадить розпочати з невеличкої руханки.
ЩЕПЛЕННЯ
Свого часу саме щеплення врятували людство від багатьох епідемій. На жаль, багато хто під час нещодавньої пандемії коронавірусу волів про це забути і вперто відмовлявся щепитись. А тим часом саме ця підступна хвороба забрала величезну кількість життів.
СОН
Міцно спати, коли ворог майже щоночі атакує нас із неба, вкрай важко, та й небезпечно. Тому важливо привчити себе лягати спати раніше, а за можливості надолужувати сон бодай ненадовго вдень. Норма сну для дорослої людини — 7–8 год.
ПСИХОЕМОЦІЙНИЙ СТАН
Саме від того, як себе налаштуємо, багато в чому залежить наше самопочуття та опірність організму. Звісно, під час війни налаштуватись на позитив неможливо, ми постійно перебуваємо у стані стресу. Однак маємо щодня нагадувати собі про те, що нам потрібні сили, аби разом підтримувати нашу країну: допомагати армії, працювати, чесно платити податки, бути донором крові для тих, хто її потребує тощо. А ще важливо щодня шукати для себе маленькі радощі.
Великою мірою на імунітет також впливає здоров’я кишківника, дотримання правил гігієни, загартовування, регулярні медичні огляди. А як ви дбаєте про свій імунітет? Розкажіть!
Людмила РОМАШКО. м. Прилуки Чернігівської обл.