Із холодами з’являється більше часу для хатніх справ. У пригоді стануть прості й дієві способи, як навести лад в оселі.
Якщо речі в шафі набули неприємного запаху, їх доведеться випрати, адже затхлість вивітрюється дуже довго. Полиці помийте водою з содою, а після того, як повністю висохнуть, складіть чисті речі.
Важливо! Одяг і білизну в шафу закладають повністю сухими. На кількох полицях залиште невеличкі мішечки з содою — вона добре вбирає запахи. Також розкладіть бруски мила з приємним ароматом або ароматичні саше. Від молі зарадять сушена лаванда та каштани.
Прострочену піну для гоління використовують для чищення оббивки м’яких меблів і килимів. Засіб наносять на забруднене місце, залишають на 5 хв., а потім змивають піну чистою щіткою чи ганчіркою. Так само чистять і салон авто. Крім того, піна для гоління чудово відмиє раковини та дзеркала.
Вироби з кришталю, зокрема люстри, блищатимуть як нові, якщо у воду для їх миття додати трохи оцту.
Щоб очистити підошву праски, на неї наносять шар найдешевшої зубної пасти, залишають на 15 хв., а потім вмикають праску на мінімальну температуру та витирають поверхню поролоновою губкою. Разом із пастою зніметься і бруд. Або ж у 2 частинах оцту розчиняють 1 частину солі. Вмочують у цей розчин чисту ганчірку та протирають підошву праски (працюють у рукавичках). Потім насухо витирають. А якщо всередині праски утворився накип, у 200 мл води розводять 20 г лимонної кислоти, заливають у резервуар для води, вмикають праску та «відпарюють», доки вийде вся рідина. Разом з нею вийде і накип.
Волога всередині пральної машини може стати причиною неприємних запахів, появи плісняви та навіть псування запчастин. Тож після того, як машина закінчила цикл прання, обов’язково залиште дверцята відкритими години на дві. Краще завжди тримати їх трохи прочиненими.
Якщо в унітазі відчувається специфічний запах, на ніч засипають пару столових ложок найдешевшого прального порошку чи соди, а вранці промивають унітаз йоржиком. Щоб позбавитись сечового каменю, використовують лимонну кислоту. 100 г кислоти розчиняють у 1 л гарячої води. Отриманий розчин наносять на забруднені ділянки й залишають на кілька годин.
Якщо в дім потрапили миші, візьміть 3-літрову банку, налийте на дно 1 см нерафінованої олії. Встановіть банку під нахилом 100–120 градусів, підклавши під неї ганчірки чи клоччя. Миші на запах залізуть у банку, а ось вибратись вже не зможуть, оскільки їх лапки ковзатимуть по внутрішній поверхні. Спосіб хороший тим, що гуманний і дозволяє відловити відразу кілька гризунів. Важливо лише випускати їх подалі від дому, аби не повернулись.
Пакетики сілікагелю, які виробники вкладають у коробки із взуттям, покладіть у мішечки чи коробки з насінням. Сілікагель вбиратиме вологу, і насіння добре збережеться до посадки.
Придбали шампунь, а він не підійшов? Його можна використати в побуті. Зокрема, додавати до води при митті підлоги (100 мл на пів відра) або застосовувати як засіб для прання.
Газована вода — чудовий засіб для квітів. Адже в її складі багато цінних мікроелементів. Дочекайтесь, доки випаруються гази та додайте на 1 л води 200 мл мінералки. Такі поливи здійснюють не частіше ніж раз на місяць.
Людмила РОМАШКО. м. Прилуки Чернігівської обл.