Електричні прилади — чайники, праски, фени, блендери, холодильники, мікрохвильові печі тощо — давно вже стали невід’ємною частиною нашого домашнього побуту. Та нам, споживачам, варто знати, що все електрообладнання, яке реалізується в Україні, має попередньо пройти оцінку відповідності певним технічним регламентам, застерігають у Держпродспоживслужбі.
Серед обов’язкових:
- технічний регламент низьковольтного електричного обладнання, затверджений постановою Кабміну від 16.12.2015 №1067;
- технічний регламент з електромагнітної сумісності обладнання, затверджений постановою Кабміну від 16.12.2015 №1077;
- технічний регламент обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затверджений постановою Кабміну від 10.03.2017 №139.
Якщо відповідність електрообладнання встановленим вимогам доведена, на нього (етикетку (ярлик), пакування, супровідні документи тощо) наносять знак відповідності технічним регламентам затвердженої форми.
Зазначеними регламентами передбачено, що на електрообладнанні, його пакуванні або в документі, що супроводжує таке електрообладнання, має бути нанесено:
- знак відповідності технічним регламентам;
- тип, номер партії чи серійний номер або інший елемент, який дає змогу його ідентифікувати;
- найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) і контактну поштову адресу виробника та імпортера;
- електрообладнання повинно супроводжуватися інструкціями та інформацією про безпечність, складеними згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов.
Тож, шановні споживачі, будьте уважні при купівлі побутової техніки й ретельно вивчайте супровідну інформацію про продукцію та звертайте увагу на наявність знаку відповідності затвердженої форми.