Канни належать до тих квітів, кореневища яких на зиму необхідно викопувати. Зазвичай цей період збігається з викопуванням жоржин, із настанням приморозків. На цей час листя канн вже чорніє.
Працюють вилами, аби не пошкодити кореневища. Також важливо залишити цілою кореневу шийку. Якщо її травмувати, кореневища при зберіганні можуть загнити. Рослини спочатку обкопують на відстані 20–30 см від стебел, а потім виймають разом із грудкою землі, яку не обтрушують. Гнізда на окремі кореневища зараз не розбирають, це вбереже їх від пересихання. Цю процедуру залишають на весну.
Надземну частину обрізують на висоті 20 см. Кореневища на добу розкладають у тіні, щоб злегка підсохли.
Зберігають при температурі плюс 7–9 градусів і вологості повітря 85–90 відсотків у приміщенні з хорошою вентиляцією. Укладають у ящики разом із землею, аби не пересихали. Також можна пересипати піском, торфом чи тирсою. Якщо ґрунт буде сухим, його приблизно раз на місяць трохи зволожують. Час від часу кореневища перебирають. Підгнилі частини видаляють, а місця зрізів обробляють товченим деревним вугіллям.
Невеликі кореневища можна зберігати на нижній полиці холодильника. Для цього обрізують всю надземну частину, кореневища промивають і вмочують у рожевий розчин марганцівки. Підсушують, загортають кожну часточку в папір і закладають у холодильник.
Іноді кореневища канн зберігають у горщику із землею. Рослини викопують і разом з грудкою землі пересаджують у вазон. Горщик має бути досить просторий, аби кореневища вільно розмістились. За потреби досипають необхідну кількість землі. Тримають у приміщенні з температурою 12–15 градусів. Поливають раз на 2 тижні, або й рідше.
Якщо настали стійкі холоди, а канни ще цвітуть, їх викопують, не обрізуючи, пересаджують у горщик і ставлять у приміщенні з кімнатною температурою. Таким чином продовжують цвітіння. Але потім рослину все одно треба обрізати та поставити у прохолодне місце, щоб до весни відпочила та набралася сил.
Аліна ЗАЯНЧКОВСЬКА, дизайнерка.