– Одинокість для багатьох людей є важким тягарем. Щоправда, деякі з них вважають це свободою, однак щастя на їх обличчях доволі сумне. Спробуємо розібратися у причинах цього стану. Одна з головних – невміння себе презентувати. Ця риса у сучасному світі необхідна всім. Адже у кожного самотнього насправді чимале коло знайомих, але воно перебуває у пасивному стані. Тобто одинока людина його не використовує. А щоб активізувати цих людей, слід виконувати для них якусь корисну функцію, – зауважує наш консультант, психолог Вадим Рибачук. – Приміром, запропонувати, що напередодні свята спечете смачний торт за новим рецептом і вам дуже хотілося б, щоб вони його неодмінно скуштували.
За словами фахівця, комплекси – лихо більшості одинаків. Кому цікаво бути поруч із людиною, переконаною лише у власних недоліках? Перебуваючи постійно у стані сумнівів щодо своєї поведінки, одягу, думок, ви тим самим передаєте цей негатив людині, яка поруч. Вона, у свою чергу, відчуваючи таку атаку, намагається віддалитися від вас. Тобто слід навчитися любити себе таким, яким ви є.
Страх стосунків і спілкування з людьми – причина, що сягає корінням дитинства, – переконаний психолог. Часом буває так, що дитина потягнулася до когось, але їй заборонили або поставили у куток. Минає багато років, вона виростає і вже не пам’ятає цього, та й «потягнутися» до когось із людей не наважується. Також страх може з’явитися через невдалі стосунки у підлітковому і більш старшому віці. Важливо знати, що помилки у стосунках можна виправити, а ваших минулих погрішностей ніхто вже й не згадає. Тому сміливіше спілкуйтеся з людьми, пропонуйте свої теми розмов, керуючись загалом нескладними правилами.
– Будьте активні, – наголошує Вадим Рибачук, – розширюйте коло знайомств будь-якими способами. Знайомтеся, спілкуйтеся, запитуйте. Якщо вам не відповідають взаємністю, не акцентуйте на цьому увагу, адже ви легко можете знайти іншого співрозмовника.
Щоб спілкування з людьми було успішним, пропонуйте теми, які стосуються професійної діяльності вашого співрозмовника. Приміром, із бухгалтером більш доречно говорити про податки й облік документів, ніж про сплави металів.
Не шукайте ідеал. Намагайтеся відчути, чим ця людина може бути цікавою для вас.
Даруйте людям усмішки й оптимізм. Компліменти приємні будь-якому співрозмовнику.
Слід зазначити, що одинокі люди частіше страждають на серцево-судинні захворювання і депресію, швидше старіють і мають загалом слабке здоров’я. Ось вам і стимул розв’язати свої складні соціальні ситуації та проблеми у спілкуванні.
Застосовуючи ці рекомендації, неодмінно досягнете успіху. Пам’ятайте, що підтримувати життєву активність на оптимальному рівні під силу кожному, інакше теорія залишиться лише теорією. Спробуйте!