Якщо листя на вашій яблуні відливає перламутром – це захворювання, яке так і називається – блиск молочний.
Іноді на відмираючих, уражених гілках і стовбурах дерев з’являються плодові тіла гриба (стереум пурпуреум), що паразитує на деревині. Колір із верхнього боку сірий, а з нижнього – фіолетовий, потім коричневий. Тому деякі вчені вважають, що молочний блиск – наслідок зараження дерев зазначеним грибом. Водночас є підстави вважати це одним із наслідків підмерзання, а поселення гриба на пошкоджених деревах сприймається як вторинне явище.
Щоб запобігти спалахам молочного блиску, дуже важливо підвищувати зимостійкість плодових дерев. Найперше, треба обирати для вирощування районовані, добре перевірені для конкретної місцевості сорти, а також проводити необхідні агротехнічні заходи.
Хороші результати дають поливи, підживлення дерев після суворих зим. Велике значення має своєчасне лікування відкритих ран та інших ушкоджень кори. Гілки, що захворіли на молочний блиск, видаляють і спалюють. Іноді доводиться викорчовувати і все уражене дерево, але роблять це після того, як спроба лікування закінчується невдало і листя починає відмирати.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.