Бульби картоплі починають формуватися задовго до початку цвітіння. Але через 30–35 діб після того, як з’явилися квіти, вони починають швидко рости.
Велика кількість зеленої маси шкодитиме розвитку бульб, оскільки більша частина поживних речовин піде на зелену частину рослини, а бульбам залишиться мінімум. Тому деякі господарі вирішують врятувати рослини від зайвої верхньої частини. Однак, якщо картопля залишиться без бадилля, вона перестане живити бульби, оскільки буде перерваний життєво важливий цикл.
Тому косити верхню частину рослини відразу після завершення цвітіння не можна. Кращий час – через 30–35 днів після завершення цвітіння. Але, буває, бадилля заражене фітофторою, або на ньому можуть бути шкідники, при цьому візуально виглядатиме цілком здоровим. За найменших зовнішніх ознак захворювання бадилля найкраще відразу видалити, щоб хвороба не розповсюдилася на бульби та не знищила їх. У цьому разі перестрахування не буде зайвим. Інакше може постраждати не тільки ґрунт на ділянці, а й уся картопля.
Видалення бадилля спричиняє загрубіння шкірки картоплі. Це відбувається через те, що картопля перестає отримувати поживні речовини з листя і стебел. Проте бульби з більш щільною шкіркою зберігатимуться набагато довше. Саме тому варто видалити бадилля приблизно на 2–3 тижні раніше від початку збирання врожаю.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.