У серпні дерева закладають плодові бруньки, тому потребують додаткового живлення. Раціон повинен складатися з калію, кальцію та фосфору. Жодного азоту! І залізо поки що відкладаємо – його дамо рослинам пізньої осені, коли будемо обробляти стовбури та гілки розчином залізного купоросу.
Підживлюємо дорослі дерева. Добрива вносять двома способами: в рідкому або сухому вигляді. Зона внесення – периферія пристовбурного кола (проекція на землю лінії, де закінчуються гілки).
Для підживлення плодоносних яблунь і груш на кв. м внесіть 3 г калійної солі, 5 г суперфосфату та 10 г золи.
Для кісточкових (абрикос, вишня, черешня, алича, слива) приготуйте рідку суміш: 3 ст.л. суперфосфату та 2 ст.л. сульфату калію на 10 л води (норма – відро розчину на кв.м).
Важливо допомогти пізнім яблуням і грушам зберегти врожай. Помилки в підживленні цих дерев призводять до того, що значна частина плодів опадає, не встигнувши повністю дозріти. Такі фрукти не лежать, їх потрібно швидко переробити. Але щоб максимальна кількість плодів втрималася на гілках до знімної зрілості, можна в середині серпня обприскати крони препаратом, що уповільнює утворення шару клітин між плодоніжкою та плодушкою. До таких засобів належать Епін, Циркон, Гумат 7 (використовувати за інструкцією).
Рідку підживлювальну суміш необхідно вносити в спеціальні канавки чи ямки. Чим більше їх у пристовбурному колі, тим ефективнішим буде підживлення.
Сухі добрива слід вносити по всій площі пристовбурного кола, закладаючи на глибину 1–3 см, з наступним рясним поливом.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.