Вони подібні за своїми корисними властивостями, хіба що черешня солодша. Але й діабетикам її також можна вживати, оскільки калорійність і глікемічний індекс у вишень і черешень однаковий. Скористайтеся сезоном та їжте їх на здоров’я.
1. Вони корисні при подагричному артриті, оскільки сприяють виведенню надлишків сечової кислоти з організму. Адже основною причиною цього захворювання є відкладення у різних тканинах кристалів уратів у вигляді сечової кислоти. Щоденне вживання 300–400 г вишні або черешні допоможе знизити рівень концентрації солей уратів за рахунок вмісту в ягодах антоціанів і біофлавоноїдів, що полегшить перебіг захворювання, зменшить біль і запальний процес.
2. Сприяють швидкому засинанню за рахунок наявності амінокислоти триптофану, яка сприяє виробленню мелатоніну. Цей гормон регулює ритми сну та неспання і зберігається навіть після заморозки. Якщо їстимете кісточкові в помірній кількості перед сном, можете зробити його міцним і здоровим.
3. Покращують настрій, пам’ять і здатність до навчання, допомагають знизити тривожність, упоратися зі стресом і наслідками перенапруги. Таку дію лікарі пояснюють наявністю в кісточкових вітамінів групи В (крім вітаміну В12) і магнію.
4. Багаті на калій, але практично позбавлені натрію. Це допомагає виведенню зайвої рідини з організму та нормалізації водно-сольового балансу, отже, зниженню артеріального тиску. Також калій підтримує регулювання частоти серцевих скорочень.
5. Корисно також їсти фрукти в сирому вигляді для здоров’я кровоносних судин. Присутні в них каротиноїди та флавоноїди покращують згортання крові, слугують профілактикою утворення тромбів і зміцнюють стінки судин. Антоціани – пігменти, що надають вишні та черешні кольору, не лише роблять їх апетитними. Допомагають запускати механізм метаболізму жиру та глюкози, знижуючи таким чином «поганий» холестерин і шкідливі тригліцериди. Ці речовини також знижують рухливість і пригнічують ріст ракових клітин, що заважає пухлинам розвиватися та метастазувати.
Валентина ГАРКАВА.