Коли температура повітря піднімається вище 15 градусів, у дорослих особин кліщів настає активний період. В улюблених місцях проживання – траві, на узбіччях доріг і низьких чагарниках, на повалених деревах – вони очікують на своє джерело харчування. Особливо може не пощастити тим людям, хто стане жертвою укусу арахніду – переносника хвороби Лайма та енцефаліту.
Кліщі не забираються на рослини вище 1 м від землі й не падають із дерев зверху, а піднімаються вгору в пошуку місця присмоктування. Тому, перебуваючи на дачі або своїй присадибній ділянці, вирушаючи до лісу чи парку, подумайте про одяг, який захистить вас від укусів.
Головне – залишити мінімум відкритих ділянок на тілі, ускладнивши кліщу шлях і доступ до шкіри. Надягайте штани та сорочку з довгими рукавами, манжети яких щільно прилягатимуть до зап’ястя. Штанини заправляйте в шкарпетки, взувайте гумові чоботи або взуття з високою халявою. Шию теж прикрийте, а сорочку заправте у штани. Таким чином діятиме правило шести резинок, при якому одяг повинен бути щільно стягнутий на зап’ястях рук, щиколотках ніг, на шиї та поясі. І кліщ не зможе проповзти до найбільш вразливих зон – пахвової, шийної, до паху і під коліно. Не забудьте і про головний убір – хустинку, кепку, капюшон, щоб кліщ не забрався у волосся або не вп’явся в шкіру за вухом.
Тканину одягу краще вибрати сковзку, тоді кліщ не зможе зачепитися за її ворсинки. Колір одягу – завжди світлих тонів, так комаху відразу помітите. Під час перебування на природі не сідайте і не лягайте на траву. А повернувшись додому, ретельно огляньте тіло, приділивши особливу увагу ділянкам шиї та за вухами, свій і ваших близьких одяг. Не приносьте в будинок букети польових і лугових квітів, адже в них може причаїтися небезпечний кровосос, як і в шерсті домашніх тварин. Тому після прогулянки оглядайте їх на наявність кліщів також.