Цей рецепт перевірений роками, і багато господинь від нього просто в захваті. Гель із господарського мила можна застосовувати не тільки для прання. З його допомогою можна мити лінолеум, плитку, сантехніку, холодильник, підвіконня та багато іншого.
Магазинний порошок погано вимивається з тканин, потім доводиться задихатися від його «ароматів», до того ж речі після прання виходять жорсткими, треба додавати кондиціонер — а це зайві витрати та хімія. Плюси домашнього гелю на основі господарського мила: речі залишаються м’якими навіть без кондиціонера, мило добре виполіскується з тканини — одяг і білизна просто пахнуть чистотою.
До складу домашнього гелю для прання входять лише 2 компоненти: харчова сода та натуральне господарське мило. Сода у складі допомагає боротися з накипом у пральній машині. Як і мило, вона повністю вимивається з тканини в процесі полоскання.
- 60 г господарського мила
- 30 г харчової соди
- 1 л води
Мило натерти на тертушці. Додати воду та соду. Прогріти суміш на слабкому вогні, доки мило розчиниться. Після цього гарячою збити міксером до однорідності. Дати охолонути до теплого стану та перелити у пластикові пляшки (я використовую з-під молока).
На одне прання потрібно приблизно 100—120 мл гелю, тобто зазначеного обсягу вистачить на 9—10 прань (при завантаженні 3—5 кг білизни). У свій гель для прання я зазвичай додаю прості та недорогі ефірні олії, наприклад, лаванди (10—15 крапель, для аромату). Але якщо перете речі малюків, то ефірні олії не додавайте, адже можуть спричиняти алергію.
Для ручного прання ви самі з часом зможете визначити, скільки брати гелю на одне прання. Його кількість залежить від жорсткості води та забрудненості білизни.
Гель, залежно від якості мила, може змінювати свою текстуру в процесі зберігання — загусати або розшаровуватися. Нічого страшного в цьому немає, він все одно добре пратиме, просто потрясіть пляшку перед пранням. За необхідності, якщо сильно желювався, можна додати гарячу воду та збовтати.
Гель не має ефекту відбілювання — він тільки очищує. Можна використовувати для світлих, темних речей і делікатних тканин. Плями потрібно обробити до того, як закинути речі в машину — натріть забруднення господарським милом і залиште на кілька годин, а потім періть у машинці з гелем.
Якщо митимете гелем кахель, сантехніку і пластик, то розчиняти водою його не потрібно. Просто нанесіть на губку.
Для профілактики нальоту на пральній машинці двічі на рік перу в ній білизну на найвищій температурі.
Я розумію, що складно повірити в те, що сода та мило можуть конкурувати за якістю прання з промисловими пральними порошками. Але тут вам залишається тільки спробувати й вирішити для себе — влаштовує вас якість прання чи ні.
Любов ПАРХОМЕНКО. м. Самбір.