За статистикою, щороку понад 15 відсотків усіх пожеж стаються через порушення правил влаштування та експлуатації опалювальних печей. Пік пічних пожеж припадає саме на опалювальний сезон.
Нагріта до високих температур, піч може бути джерелом загоряння матеріалів, що знаходяться в приміщенні, і будівельних конструкцій (стін, перегородок, перекриттів, покрівлі), якщо вони примикають до її поверхонь або димових каналів. Пожежа може також виникнути внаслідок впливу полум’я, газів та іскор, які потрапляють на матеріали та конструкції через тріщини та нещільності у кладці печей і димових каналів, топкові отвори.
Основними причинами пічних пожеж є:
* недостатня ізоляція димових труб у місцях їх проходження через дерев’яні перекриття, а також малі відступи — відстані між стінками печі та дерев’яними конструкціями перегородок і стін будинку;
* відсутність захисного металевого листа на підлозі, також під піч обов’язково зводиться самостійний фундамент;
* розпалювання печі бензином, гасом та іншими легкозаймистими рідинами;
* розжарювання печей;
* залишені відчиненими дверцятами;
* сушіння одягу або інших предметів поблизу вогнища.
Монтаж та експлуатація пічного опалення
- Перед початком опалювального сезону печі необхідно перевірити та відремонтувати, димарі слід очистити від сажі та побілити. Несправні печі, каміни та димарі не повинні допускатися до експлуатації.
- Піч обов’язково має бути білою, це дозволить своєчасно виявити несправності, тріщини в ній, які можуть призвести до пожежі, оскільки на білому тлі добре помітний чорний слід від диму.
- Для відведення диму слід застосовувати вертикальні димові труби без уступів. У місцях їх перетину з конструкціями, що легко займаються, відстань від внутрішньої поверхні димових каналів до цих конструкцій повинна бути не менше 38 см.
- Для захисту підлоги перед топкою печі слід покласти на неї металевий лист розміром 70х50 см.
Правила безпеки
* Не залишайте без нагляду печі, що топляться, а також не доручайте дітям нагляд за ними.
* Не експлуатуйте печі з наскрізними тріщинами в кладці та несправними дверцятами.
* Не сушіть і не тримайте дрова, вугілля та інші горючі матеріали на печах, а також біля їх топок.
* Не топіть безперервно дровами більше 3 год. (за винятком печей тривалого горіння).
Сторінку підготував Руслан ВЛАСЕНКО.