Банні процедури — чудове загартування організму, зміцнюють його опірність хворобам і стресам. Маючи власну лазню, можете регулярно покращувати своє здоров’я, але за нею також важливо правильно доглядати.
ДОГЛЯД ЗА ДЕРЕВ’ЯНИМИ ПОВЕРХНЯМИ
Після водних процедур, внутрішнє оздоблення лазні необхідно ретельно обробляти. При прибиранні приміщення слід повністю виключити використання сильного напору води, оскільки це пошкоджує структуру дерева. Крім того, не можна сильно зволожувати поверхні, тому що при поганій вентиляції довго просихатимуть і в деревині може розвинутися грибок.
ПРИБИРАННЯ
Після прийняття процедур обов’язково протирайте всі поверхні, стіни, лавки, полиці сухим рушником. Це дозволить усунути зайву вологу, так дерево висохне набагато швидше. Всі відкриті ємності з водою накривайте кришками, тоді в приміщенні не буде зайвих випарів. Після кожного відвідування лазні залишайте двері відчиненими. Провітрювання дозволить уникнути розвитку грибка та затхлості повітря.
ГЕНЕРАЛЬНЕ ПРИБИРАННЯ
Прибирання в лазні необхідно проводити щонайменше двічі на місяць, звичайно, це залежить від частоти її використання. Під час прибирання можна використовувати різні миючі засоби. При їх виборі звертайте увагу на те, чи підходять для очищення дерев’яних поверхонь. Також треба враховувати, що дерево вбирає хімікати і при нагріванні вони можуть бути шкідливими для організму.
При чищенні дерев’яних поверхонь найкраще використовувати звичайнісінький мильний розчин. Для цього в невелику ємність з водою потрібно натерти трохи господарського чи будь-якого іншого мила. Мильна стружка швидко розчиняється та добре очищає поверхні. Однак при використанні такого засобу треба промивати поверхні чистою водою.
Із часом полиці та лави вкриваються брудом, що погано змивається. Він неприємний на дотик і нічим не зчищається. У такому разі потрібно обробити їх грубою шкірою. Так ви зможете прибрати неприємний наліт і оновити дерев’яні поверхні.
І ще одна невелика порада: завжди топіть піч так, щоб запасу тепла вистачало не лише на водні процедури, а й на просушування приміщення після них.
АРОМАТИЗАЦІЯ ПОВІТРЯ
Щоб у лазні завжди був приємний запах і свіже повітря, необхідно не тільки часто провітрювати її, але й використовувати ароматичні олії. Їх не потрібно наносити безпосередньо на каміння, це може призвести до вигоряння. Достатньо додати кілька крапель в ємність із гарячою водою і пересунути її ближче до печі. Приємний аромат не тільки пошириться в повітрі, а й просочить дерев’яні поверхні, завдяки чому навіть при нерегулярному використанні олій запах надовго збережеться.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.