Він навіть має схожий вигляд та смак, але трохи солодший. Ще однією відмінністю батату від картоплі є менший рівень крохмалю, що дуже важливо для людей, котрі слідкують за глікемічним індексом продуктів, які споживають. Валентина Волощук із селища Линовиця на Чернігівщині вживає батат у сирому вигляді, смажить як картоплю, варить та запікає. А ще використовує молоді пагони та листя рослини для приготування салатів.
Розводить батат вже протягом п’яти років. За цей час експериментувала з декількома сортами, але зараз має всього два – Ненсі Хол та Боніта. Перший має плоди оранжевого кольору та солодкий смак, а другий – білий, менш солодкий.
Розмножується батат бульбами, частинами розрізаних бульб, стеблами, насінням. Для отримання розсади пророщування бульб починаю з середини лютого, розповідає господиня. Для цього наповнюю ящики наполовину ґрунтом і засипаю зверху піском. Бульби необхідно втиснути на третину або половину в пісок. Після цього ставлю ємності в тепле світле місце. Землю слід підтримувати в помірно вологому стані. Через 20–25 днів починають з’являтися паростки.
Після досягнення ними довжини 15–20 см зрізаю їх та висаджую для вкорінення кожен в окремий стаканчик. Паростки мають гарну приживлюваність без застосування стимуляторів коренеутворення. Від однієї бульби вдається отримати близько 30 рослин. Висадку розсади проводжу на початку травня, коли земля вже добре прогріється. Міжряддя роблю 50х50 см, а самі саджанці закопую на глибину 5–6 см. Вільні проміжки між рослинами сприяють отриманню більшого врожаю. До настання стійкої теплої погоди грядку накриваю агроволокном, ділиться своїм методом пані Валентина.
Догляд за бататом нескладний. Розпушування ґрунту необхідне тільки на початковій стадії росту, оскільки потім батоги утворюють суцільний килим. Із цієї ж причини рослинам не потрібне постійне сапування – вони самі заглушають усі бур’яни. Полив проводжу під час вкорінення і приживання розсади теплою водою. Потім поливаю рідко, але рясно. Хоча батат і посухостійкий, але хороший урожай можна отримати лише при регулярних поливах. При нестачі вологи він починає витрачати поживні речовини. У другій половині літа полив обмежую, а за 2–3 тижні до збирання повністю припиняю.
Підживлюю 1–2 рази на місяць комплексними добривами. З хвороб батат часто уражують різні гнилі. Зі шкідників його дуже люблять слимаки. Але найбільшої шкоди здатні завдати миші. Врожай батату намагаюся прибрати до заморозків. При мінусовій температурі вся надземна частина гине. Підмерзання бульб неприпустиме. Їх викопую обережно вилами в сонячний день. Мию і просушую на сонці. Потім в хаті протягом тижня сушу при кімнатній температурі, розклавши в один шар. А далі зберігаю батат у літній кухні, де температура повітря становить 15–18 градусів.