Осінню пору року неможливо уявити без волоських горіхів. Правда ж? Звісно, ми можемо їсти різні види горіхів, але найпопулярніший та найдоступніший у цей період – волоський, а ще він дуже корисний. Чому? Читайте далі.
Волоський горіх – унікальний продукт, здатний і втамувати голод, і стримати апетит. Однак для фігури – небезпечний, тому смакувати горіхами треба лише в першій половині дня.
Горіх багатий на безліч вітамінів, амінокислот та інші корисні компоненти. До речі, чи знали ви, що вітамінів у ньому значно більше, аніж у багатьох фруктах? Також у горіхах міститься залізо, калій, кальцій, магній, фосфор і клітковина. Аби отримувати максимальну користь з горіхових ласощів, їх потрібно споживати в сирому вигляді.
Якщо їсти горіхи щодня, то незабаром помітите, як стан ваших зубів, волосся та нігтів покращиться. Також горіхи здатні виводити з організму шлаки й токсини, а імунітет і серцево-судинну систему зміцнити.
Сприяють вони і відмінній роботі мозку, поліпшують пам’ять, підсилюють розумові здібності. Якщо з’їдатимете щодня близько 10 горіхів, та ще й із ложечкою меду, то будете більш уважними, станете більш розсудливими та сконцентрованими. Горіх – рекордсмен за вмістом Омега 3, корисний при хворобах шлунково-кишкового тракту, нирок і печінки, а також позитивно впливає на важливий орган ендокринної системи – щитоподібну залозу.
Відчули, що потерпаєте від хронічної втоми, безсоння та апатії? Прожене ці симптоми геть споживання горіхів. Також стануть вони незамінними помічниками взимку вашій шкірі, яка в цей період неабияк страждає від негативного впливу морозного повітря та вітру. До того ж їй потрібні додаткові захист і пружність, якими можуть забезпечити волоські горіхи.
А чи знаєте ви, що коли з’їдатимете в день кілька ядер горіхів, активна старість вам забезпечена? Ваші кістки будуть міцними, і про болі в суглобах, ревматизм та інші захворювання кісток ви й не згадуватимете.
Волоські горіхи допоможуть також і чоловічому організму, адже важливий елемент, який міститься у них, підтримує силу, потенцію, допомагає уникнути розвитку простатиту. А от жінкам горіхи дуже корисні під час вагітності. У першій її половині горіхи, в невеликій кількості, допомагають формуванню багатьох органів малюка.
Тож їжте їх, комбінуйте з іншими продуктами чи вживайте самостійно. Але пам’ятайте: все корисне, та в розумній кількості!
Наталя ЧЕРНЕНЬКА.