Постільна білизна теж має свою сезонність. Якщо взимку нам до душі комплекти з м’якої теплої фланелі або махри, то влітку хочеться зануритися в прохолоду легких тканин.
Як не помилитися при купівлі постільної білизни й замість 100-відсоткової бавовни не придбати неприємну синтетику? Здавалося б, достатньо вивчити етикетку. Та деякі виробники нехтують цією інформацією, інші відверто обманюють. І тоді доводиться покладатися лише на свої знання. На дотик склад тканини в постільній білизні можна визначити кількома способами. Тканини з синтетикою електризуються. Потріть два краї тканини між собою, і відчуєте електростатичний ефект.
Якщо полотно гладеньке і холодить, отже, в ньому є штучні волокна. Натуральний матеріал швидко «підлаштовується» під температуру тіла людини. Бавовняна тканина може бути більш м’якою або жорсткою, але не холодною.
Порівняйте кілька комплектів із різних тканин в одному розмірі на вагу. Бавовняні набори важчі за синтетичні.
Бавовна, як відомо, добре мнеться. Якщо ви сильно стиснете край тканини, синтетика швидко розправиться, абсолютно не змінивши форму. Зверніть увагу на таку характеристику, як блиск полотна. У штучних тканин він особливо виражений. Тільки не сплутайте з комплектом із сатину високої якості, йому властиві такі характеристики, як м’якість, відсутність електростатичного ефекту, висока щільність і ніжна текстура.
Якщо є можливість, капніть на тканину водою. Бавовна відразу її вбере, на поверхні синтетики залишаться краплі. Вдома комплект білизни можна перевірити так: витягніть нитку і підпаліть її. Якщо вся згоріла до попелу, перед вами 100% бавовна. Якщо залишилась тверда грудочка, отже, у складі тканини є штучні нитки; після недовгого використання на тканині з’явилися дрібні та колючі ковтунці. Що їх більше, то вищий склад штучних ниток; тканина не мнеться після прання, швидко висихає. Постільна білизна холодить узимку, а влітку парить. Ви часто прокидаєтеся на ранок мокрі — це синтетика.
КОЛИ СИНТЕТИКА ВИПРАВДАНА
Лише в тому разі, якщо в складі полотна не більше 40% штучних ниток. І її додавання має свої плюси: така постільна білизна не втрачає комфортних якостей, зате виріб легко переться, краще зберігає форму та колір протягом усього часу експлуатації, швидко висихає, його не потрібно прасувати.
Підготувала Діана ШЕПЕЛЬ.