Про небезпеку для нашої природи пластикових пакетів заговорили у Верховній Раді і 1 червня ухвалили законопроект про обмеження їх використання. А ось мешканка дачного селища Мрія Київської обл. Надія ГАВРИЛЕНКО вже давно відмовилася від пакетів і пластикової упаковки. А все сміття, яке їй не вдалося утилізувати за місяць, поміщається в літрову банку! Як це їй вдається?
«10 років тому ми переїхали з міста в приватний будинок. У той час в нашому селі з організованим вивезенням сміття було не дуже. І раз на тиждень чоловік вивозив його самостійно в місто. Величезні мішки з відходами! Я навіть не могла уявити, що ми після себе залишаємо стільки! Коли живеш в квартирі й викидаєш пакетик раз на день, цього якось не помічаєш».
Тепер в її кухонній шафі — цілковита відсутність продуктів у одноразових оболонках. Всі зберігаються в баночках, тканинних мішечках. З ними вона ходить і в магазин.
Всі харчові залишки використовує в компост. На ринок за сметаною та молоком ходить зі своїми банками (до того ж так впевнена, що тара чиста). Рідке мило замінила на господарське — воно натуральне й до того ж без упаковки. Косметику в баночках не купує, а використовує дари природи. На основі оцту, соди та гірчиці виготовляє засоби для миття посуду та підлоги, які заміняють побутову хімію.
Ось декілька порад від Надії тим, хто хоче залишати після себе якомога менше сміття.
- Заведіть собі сумку для покупок і носіть із собою. Не забувайте відмовлятися від пакетів у аптеці, магазинах косметики та одягу.
- Якщо живете за містом, харчові відходи відправляйте в компост (шкода, що це складно організувати в (багатоповерхівках).
- Багато продуктів можна купувати без заводських упаковок, на вагу: крупи, цукор, борошно тощо.
- М’ясо, риба — ніяких пластикових «ванночок»!
- Робіть чай в заварнику. Для пакетиків використовується більше упаковки, ніж для листкового чаю. Та й листковий — смачніший.
- Позбавтеся звички купувати пластикові пляшки з водою, придбавши для кожного члена сім’ї багаторазову пляшку — скляну або металеву.
- Відмовтеся від паперових рушників і носових хустинок на користь багаторазових альтернатив, хоча б вдома. Папір розкладається, але для його виготовлення вирубують ліси.
- Обмежте використання вологих серветок. Їх не можна змивати в каналізацію, викидати або закопувати на природі. Намагайтеся мити руки водою там, де це можливо, не використовуйте вологі серветки для прибирання будинку та не піддавайтеся рекламі, в якій обіцяють вбити 99% бактерій.
- Перш ніж купувати щось, варто поставити собі питання «А це мені справді потрібно?» Це дуже дисциплінує.