Лютерани та римо-католики 24 червня відзначають Різдво Івана Хрестителя. Зазвичай святкується не день народження, а день смерті, який є народженням у небесному царстві, але Іван Хреститель особливо вшановується, адже він був провісником Христа і його проповідь спонукала багатьох до покаяння.
Православні та греко-католики 24 червня згадують апостолів Варфоломія та Варнаву. Варфоломій був одним з 12-ти, який проповідував в Сирії та Малій Азії. Апостол Варнава належав до 70-ти учнів Христа, який теж багато проповідував і заснував церкву на Кіпрі. Його ім’я перекладається як «син утішення», бо Варнава мав дар утішати скорботних.
Лютерани 25 червня святкують День Аугсбургського віросповідання, яке було проголошене в єпископській резиденції в Аугсбурзі в 1530 р. Цей документ окреслює основні відмінності між протестантами та католиками.
Вірменська Церква 26 червня вшановує царя Трдата Аршакуні, котрий був першим правителем у світі, який зробив християнство державною релігією. Так Вірменія стала християнською державою з 301 р.
В юдеїв на 27 червня випадає піст Сімнадцятого тамуза – цей день знаменує падіння стін Єрусалима перед зруйнуванням Другого Єрусалимського Храму. Сімнадцятий день юдейського місяця тамуз розпочинає тритижневий період скорботи.
Греко-католики 27 червня згадують мученика Омеляна Ковча, священика, який під час ІІ світової війни рятував від смерті євреїв, видаючи їм метрики про хрещення. За це Омеляна арештували та вислали до нацистського концтабору Майданек (Польща), де священик до кінця свого життя підтримував інших в’язнів, аби вони «переходили міст вічності» не в зневірі, як писав Ковч своїм дітям.
Марина ЧОРНА, релігієзнавець.