Ортопедичні устілки рекомендують носити лікарі-ортопеди при плоскостопості, «шишках» на великих пальцях ніг, різній довжині та «Х»- або «О»-подібних деформаціях ніг, клишоногості, сколіозі та остеохондрозі, ревматоїдній стопі й п’яточній шпорі. Але часто люди виконують рекомендації лише частково, вкладаючи устілки тільки у взуття, в якому виходять на вулицю, забуваючи про те, що призначені для постійного використання. Адже вдома проводимо чимало часу, особливо при віддаленій роботі.
Ідеальним варіантом є ортопедичне домашнє взуття. Але через дорожнечу (500–700 грн) воно багатьом недоступне. Ортопедичні устілки теж недешеві, але все-таки їх можна використовувати для декількох пар взуття.
Але як їх прикріпити до капців? Дуже добре, якщо домашнє взуття має носок і задник. Тоді устілку потрібно просто вставити максимально глибоко в шкарпеткову частину взуття. При цьому п’ятка повинна впиратися в задник. Занадто довгі устілки, якщо це не суперечить інструкції, можна обрізати ножицями тільки спереду, але не більше, ніж на 3–5 мм. Ззаду нічого не підрізають, оскільки всі вимірювання виконуються від п’яти. Необхідно, щоб усі вигини співпадали. Якщо устілка не поміщається у взуття, тоді потрібно його замінити. Якщо виявиться короткою, можна в носок капців вставити поролон, щоб вона не висувалася вперед, і п’ятка була на місці.
Якщо капці у вигляді шльопанців, краще придбати ортопедичні устілки на клейкому аплікаторі і з його допомогою зафіксувати ортези. Устілки без аплікатора приклеюють за допомогою тонкого двостороннього скотчу на спіненій або гелевій основі для килимового покриття.
При цьому потрібно знати, що ортопедичні устілки не можна прати в пральній машині й мити під проточною водою. У разі необхідності їх протирають м’якою тканиною, змоченою в спиртовому або мильному розчині.
Підготувала Валентина ГАРКАВА.