Римо-католики 22 лютого відзначають свято Престолу апостола Петра. В назві свята є слово «престол», у деяких мовах «кафедра» — місце, з якого навчають. У Ватикані зберігається реліквія — крісло, на якому, ймовірно, сидів апостол. А центральним моментом свята є біблійна подія, коли перед Ісусом Петро визнав: «Ти — Христос, Син Бога Живого», а у відповідь почув: «Симоне (друге ім’я Петра), ти скеля, і на скелі цій побудую Я Церкву Свою». Першість і влада, надані Петру, передаються його намісникові, тобто Папі, який стає наступником апостола, й саме це символізує папський престол.
Юдеї 26 лютого святкують Пурім — свято на честь порятунку єврейського народу від сановника перського царя Амана, який планував знищити всіх євреїв. Ці події, які відбулися в V ст. до н.е., описані в старозавітній Книзі Естер. Склалося чотири традиції, яких дотримуються під час святкування Пуріму: читання сувою Естер, пожертвування для бідних, надсилання смачних подарунків друзям та влаштування застілля. На Пурім часто печуть трикутне печиво, як правило, з маком, що називають гоменташі, в перекладі — «вуха Амана».
Православні та греко-католики 27 лютого згадують рівноапостольного Кирила, вчителя слов’ян, який був молодшим братом Мефодія. За наказом імператора брати вирушили до Моравії для проповіді християнства слов’янською мовою. Святі Кирило та Мефодій за одкровенням Божим склали слов’янську абетку та переклали слов’янською мовою Євангеліє і багато богослужбових книг. Це сприяло значному поширенню християнства та введенню богослужіння слов’янською мовою.
Буддисти 27 лютого святкують День Сангхі. Присвячений він буддійському монашеству, власне, слово «сангха» перекладається як «буддійська громада». Монаша громад була встановлена Буддою в V ст. до н.е., аби її члени могли цілий день практикувати вчення та бути вільними від буденності й різних прив’язаностей. Саме сангха виконує функцію збереження вчення Будди. В прагненні не бути залежними від матеріального світу монахи та монахині мають мінімальну кількість речей. Зазвичай це три комплекти одягу, чаша для милостині, тканина, голка з нитками, бритва для гоління голови та фільтр для води. Цей список можуть доповнювати ще кілька особистих речей.
Марина ЧОРНА, релігієзнавець.