Коронавірус починається зазвичай із симптомів загальної інтоксикації – головного болю, ломоти в кістках, підвищеної температури, кашлю, втрати нюху й смаку. Зараз під час досліджень медики називають нові ознаки цієї інфекції.
Так, підвищена стомлюваність, апатія, запаморочення, сон ливість, відмова від їжі та спілкування проявляється частіше у літніх пацієнтів. У декого, хто заразився вірусом, вражаються пальці ніг: вони стають синього або пурпурового кольору. При цьому людина відчуває печіння і біль при дотику. Ще одним раннім симптомом є кон’юнктивіт, який розвивається, якщо вірус потрапляє на слизову оболонку ока. Крім того, в декого, заражених COVID-19, з’являється сплутаність свідомості, яка не минає протягом декількох тижнів і після одужання. Клінічною особливістю коронавірусної інфекції є тривалість її перебігу.
Середні терміни – від 14 до 30 днів. Друга особливість – хвилеподібність. Один день може бути температура 37,2, на другий – 40, потім знову знижується. Таке чергування станів відбувається у всіх по-різному: в одних – доба через добу, в інших – дві через дві. У більшості загалом здорових людей імунітет перемагає вірус, і хвороба відступає. Якщо ж є хронічні захворювання, вона прогресує, і розвивається повна клінічна картина. Вірус б’є по слабких місцях організму. Якщо в людини хворі легені, він спускається туди; страждає шлунково-кишковий тракт – б’є по ньому; слабке серце – загострюються серцево-судинні захворювання.
Якщо захворіли на коронавірус, виконуйте вказівки лікаря, пийте багато гарячого й не панікуйте. Адже паніка притупляє розум, спричиняючи бажання займатися самолікуванням. Пам’ятайте, лише за температури 38,6 починає вироблятися інтерферон – основний борець зі шкідливими вірусами. Людина, яка збиває температуру, провокує ускладнення й важке протікання хвороби. А приймаючи без призначення різноманітні лікарські засоби, добровільно погоджуєтеся на клінічні випробування над власним організмом. У такому випадку – вже кому як пощастить.
Підготувала Валентина ГАРКАВА.