Сонце необхідне для формування кісткової системи, воно сприяє зміцненню імунного захисту. Тому дітям необхідно бути на сонці. Але лише певний час і не під палючим промінням. Інакше наслідки можуть бути негативними, адже шкіра малюка вразлива.
Дітям до 3 років узагалі протипоказані ігри на сонці. Особливо небезпечний період із 12 до 16 год., коли воно найбільш активне. Та якщо виникає потреба спекотної днини вийти на вулицю, шкіра малюка має бути максимально закритою, особливо – голова. Раджу купувати панамки, що закривають вуха, бо вони можуть обгоряти на сонці, а також добре захищають очі, лоб та шию. Одяг має прикривати плечі. Бажано, щоб він був світлим, із натуральних матеріалів. Гуляти влітку бажано у затінку.
У продажу є величезна кількість дитячих сонцезахисних засобів. Приємно, що серед них чимало вітчизняних. Зазирніть до аптеки: тут можна придбати креми, які захищають шкіру і коштують значно дешевше, ніж розрекламовані імпортні.
Якщо вирушаєте відпочивати біля водойми, купіть водостійкий сонцезахисний крем. Звертайте увагу також на вік, для якого він призначений, і ступінь захисту. Для дітей бажано використовувати креми з високим ступенем – SPF. Але спочатку нанесіть його на невеличку ділянку шкіри, щоб перевірити, чи немає алергії. Добре, якщо до складу препаратів входять вітаміни, настій ромашки, обліпихи, алое. Сонцезахисними засобами треба обробляти шкіру ще до виходу з дому, повторно їх наносять кожні 2-3 год. Після купання дитину треба промокнути рушником, бо краплі на шкірі можуть діяти, як лінза. На пляжі малюка намащують сонцезахисними засобами повністю, на вулиці – лише відкриті ділянки шкіри. Засмагати він має поступово. У перший день перебування на сонці – не більш ніж 15 хв. Щодня цей період можна збільшувати на 10-15 хв. Якщо дитина була на сонці забагато часу, обробіть шкіру засобом проти опіків. Важливо також вчасно надати допомогу. Якщо дитя сильно обгоріло на сонці, на шкірі з’явилися пухирці, нудота, підвищилась температура, болить голова – викликайте «швидку».
Дитина на сонці має якомога більше пити, щоб уникнути зневоднення.
Іще один важливий аксесуар – сонячні окуляри. Не думайте, що це дрібниця, без якої можна обійтись. Чимало вікових проблем із зором пов’язані з тим, що його не берегли змалку. А очі дітей потребують особливого захисту. Звісно, окуляри мають бути якісними. На них обов’язково має бути позначка «100% фільтрування UV». А щоб не придбати підробку, шукайте окуляри в магазинах оптики. Наша донечка якийсь час на сонці довго мружила й терла очі. Ми гадали, що це погана звичка, і сварили її, але вдіяти нічого не могли. Та коли записалися до окуліста, він одразу сказав: «Це алергія на сонце». І порадив носити дитині сонцезахисні окуляри та приймати антигістамінні препарати. Відтоді все минуло. Тож не нехтуйте окулярами.
Людмила РОМАШКО.