Велика перевага подібних речей: вони не тільки тепло дарують, а й оселю прикрашають. І зовсім не обов’язково вигадувати якісь складні схеми — якщо часу або досвіду замало, можна почати з зовсім простих варіантів. Наприклад, яскравий чохол з квадратів, з’єднаних один з одним, зуміє зв’язати навіть майстриня-початківиця.
Для стандартного табурета знадобиться приблизно 9 квадратів. Якщо в’яжете товстою пряжею і гачком №1,6, то розмір квадрата вийде 9х9 см.
Набірний ряд: 6 повітряних петель зімкнути в коло.
1 ряд: 3 повітряні петлі підйому, 15 стовпчиків з накидом в коло, зімкнути.
2 ряд: 3 повітряні петлі підйому, 2 повітряні петлі. Над кожним стовпчиком попереднього ряду в’язати: стовпчик з накидом, 2 повітряні петлі (15 разів), зімкнути.
3 ряд: під 2 повітряні петлі попереднього ряду зв’язати 3 повітряні петлі підйому, 2 стовпчики з накидом, повітряна петля. Далі під 2 повітряні петлі попереднього ряду в’язати: 3 стовпчики з накидом, повітряна петля (15 разів).
4 ряд: перейти з’єднувальними стовпчиками до повітряної петлі попереднього ряду, зв’язати під неї стовпчик без накиду, арку з 3 повітряних петель, стовпчик без накиду під наступну повітряну петлю попереднього ряду. Для куточка зв’язати арку з 6 повітряних петель і стовпчик без накиду під наступну повітряну петлю попереднього ряду. Далі в’язати: три арки з 3 повітряних петель, стовпчик без накиду під повітряні петлі, арка з 6 повітряних петель (кут) і стовпчик без накиду під повітряну петлю. Повторити ще два рази. Закінчити ряд 3 повітряними петлями і з’єднувальним стовпчиком.
4 ряд: обв’язуємо 1-й куточок: 3 повітряні петлі підйому, 2 стовпчики з накидом під арку з трьох повітряних петель; 5 стовпчиків з накидом, 2 повітряні петлі, 5 стовпчиків з накидом, під арку з шести петель; 3 стовпчики з накидом під арку з трьох повітряних петель. Три наступні кути обв’язати аналогічно, але замість 3 повітряних петель підйому в’язати стовпчик з накидом.
Збірка: всі наступні квадрати можна з’єднувати в процесі в’язання напівстовпчиками або зшити готові відповідними нитками. Деталь обв’язати по краю 6–8 рядами стовпчиків з накидом в залежності від висоти сидіння табурета. Якщо чохол недостатньо щільно облягає сидіння, в останньому ряду виконайте рівномірно зменшення петель (пропускаючи стовпчики).
Плюс такого чохла ще і в тому, що за необхідності його можна зняти і випрати. До того ж для такого чохла можна використовувати залишки ниток. Додайте до нього ще й наволочку на декоративну подушку — буде взагалі чудово!
Майструвала Діана ШЕПЕЛЬ.