На нову сковорідку доведеться витратитися. Може, краще відновити стару?
ПОЗБАВЛЯЄМОСЯ ІРЖІ
Вона може з’явитися, якщо надовго ставили сковорідку «відкисати» — тривалого контакту з водою чавун не любить. Видалити іржу можна сіллю, харчовою содою, але ефективніше металевою мочалкою.
ВИДАЛЯЄМО НАГАР
Іноді на ринку можна побачити майстрів, які продають скребки для чистки сковорідок. Зверніть увагу: вони чистять сковороду у вас на очах — гарячу, а нагрівають її сухим спиртом, він у них горить під сковорідкою. Але таку процедуру можна провести і самому: на кухні — нагріти над газовою плитою, на вулиці — над відкритим вогнем або за допомогою сухого спирту (дотримуючись правил безпеки). Розігріваєте сковорідку і чистите металевою щіткою. Щойно охолоне, потрібно знову розігріти. Жир таким чином розм’якшується і легше відходить із зовнішнього боку.
СТВОРЮЄМО АНТИПРИГАРНЕ ПОКРИТТЯ
Відразу використовувати таку сковороду не можна: вона втратила своє захисне покриття і потрібно його відновити, прожаривши посуд.
Перше прожарювання — соляне. Можна зробити як в духовці, так і на плиті. Насипте сіль, щоб покрила дно і стінки, і поставте на вогонь. 10–20 хвилин буде достатньо. Потім промийте посуд теплою водою.
Для захисного шару, який запобіжить іржі та пригоранню, нанесіть на поверхню тонкий шар рослинної олії. Розігрійте на високій температурі та прожарте 20 хвилин. Потрібно, щоб жир немов би «запікся» на поверхні посуду, створюючи захисну плівку. Тепер їжа не пригорятиме.
Якщо вирішили докупити чавунний посуд, то в магазинах млинцева сковорідка коштує від 180 грн. діаметром 22 см. Глибока, зі знімною ручкою і кришкою — від 430 грн. (українського виробництва).
Радила Діана ШЕПЕЛЬ.