Сусідка зверху підгодовує голубів, всі крихти летять до мене на вікно. Птахи товчуться по підвіконню, створюють шум — спати неможливо, чіпляються за москітну сітку, бруду від них багато — втомилася прибирати.
Намагалася поговорити з сусідкою, а вона відповідає, що «пташок шкода, голодні». Не хотіла з нею сваритися, адже, наче, добру справу робить. Вирішила піти на хитрість, щоб відвадити нахлібників. Знаю, що птахи не люблять відблиски і шурхіт — тому змайструвала простий відлякувач. Листи цупкої кулінарної фольги потрібної довжини надрізала смужками (не до кінця) — вийшла блискуча бахрома. Прикріпила клейкою стрічкою з вулиці до зливу вікон і решітки балкона. «Опудало» спрацювало — воно шарудить, розвіваючись на вітру, і блищить на сонці. Голуби нас більше не турбують.
Ніна ЄРМАК. м Харків.
Поради від редакції: відвадити непроханих гостей допоможуть і такі способи.
- Дієвого ефекту можна домогтися, якщо прикріпити до підвіконня волосінь з прив’язаними до неї магнітними стрічками від старих касет або бобін чи розвісити звичайні поліетиленові пакети.
- Відлякувати птахів можна й так: візьміть кілька порожніх бляшанок від газованої води або пива і підвісьте їх біля підвіконня або поруч з балконних козирком. Від вітру баночки будуть ударятися одна об одну і виробляти звуки, що відлякують птахів.
- Придбайте в господарському магазині захист від птахів –протиприсадні шипи. Це панель із шипами з пластика або металу. Вона нешкідлива для птахів, але діє ефективно. Використовують такі панелі для захисту підвіконь, дахів, фасадів та інших будівель від птахів і створення ними гнізд. Кріплять їх на клей або за допомогою шурупів. Вартість захисної панелі зі сталі довжиною 50 см — від 40 грн.