Будь-яка з конструкцій протезів потребує постійного догляду. Тим, хто ними користуються, потрібно постійно, не менше ніж двічі на рік, відвідувати стоматолога, який проведе їхню професійну чистку і профілактику.
Протези, як і свої зуби, потрібно чистити вранці, ввечері та після кожного прийому їжі. Краще це робити м’якою зубною щіткою із застосуванням пасти без абразивів або зубною пастою для протезів, в якій містяться особливі абразивні гранули, що не пошкоджують поверхню протеза. Добре користуватися і спеціальними щітками для протезів, які дістають навіть до важкодоступних місць. Щоб уникнути постійного подразнення і запалення ясен, особливу увагу потрібно приділяти внутрішній частині, що контактує з ними. За наявності невеликих деталей – гачків, замків, треба бути обережними, щоб їх не пошкодити.
Людям із повними протезами рекомендовано чистити й масажувати м’якою щіткою всі поверхні ясен. Після кожного прийому їжі знімну конструкцію необхідно ретельно промивати під проточною водою. А також щодня для дезінфекції та розпушення нальоту витримувати протез 10 хв. у розчині лимонної кислоти (1 ч.л. на 150 мл теплої води). Процедуру проводити перед чищенням зубів двічі на день. Після чого ретельно промити водою. Розчин міняти кожні 3–5 днів.
Додатково, за можливості, можна користуватися іригатором – приладом для чищення зубів від нальоту та зубного каменю за допомогою пульсуючих струменів води. Він допоможе очистити мікроскопічні щілини між коронками конструкції.
Валентина ГАРКАВА.