Огірки не можна зберігати дуже довго. Звісно, що вони свіжіші, то смачніші. Але можна продовжити цей період.
Найдовше зберігаються чисті, сухі, непошкоджені ґрунтові огірки з твердою шкірочкою. Зібравши врожай, огірки не миють — миті швидше псуються. Недовго зберігатимуться тепличні, водянисті тонкошкірі плоди.
У кімнатних умовах огірки зберігаються 2–3 дні. Для цього їх треба скласти в картонну коробку, дерев’яний ящик, паперовий пакет або пластиковий контейнер.
У ХОЛОДИЛЬНИКУ
Огірочки бояться різких перепадів та низької температури, а також надмірної вологості й сухості. У холодильнику можуть зберігатись до тижня, максимум двох. Щоб не загнивали, покладіть у пакет зубчик часнику чи шматочок хрону. Аби огірки довше залишались свіжими, їх не можна зберігати поряд із яблуками, динями, абрикосами, бананами, персиками, грушами та іншими плодами, що виділяють етилен. Цей газ прискорює дозрівання. Зберігають огірки в спеціальному/нижньому відділенні для овочів. А ще вони «індивідуалісти». Щоб зберігалися довше, треба кожен покласти в окремий пакет або обгорнути харчовою плівкою. Чи загорнути в паперову серветку та зберігати в пакеті.
У ВОДІ
Зберігають їх і у воді. В каструлю складають хвостиками донизу і на чверть заливають холодною водою. Ставлять у прохолодне місце, воду раз на 2–3 дні змінюють.
У ВОСКУ
Огірки можна обробити воском. Це затримає випаровування, що дасть змогу зберегти плоди понад місяць.
У ПЛІВЦІ З ЯЄЧНОГО БІЛКА
Невидиму плівку, що не пропускатиме повітря, створить і яєчний білок. Для цього огірки з необізаними хвотиками миють та добре просушують, ретельно обмащують білком та підвішують за хвостики в сухому прохолодному приміщенні. Такі огірки зберігаються до 2 місяців. Або ж можна дочекатися, поки білок висохне, і скласти овочі в ящик.
У БАНЦІ БЕЗ КИСНЮ
Цікавий спосіб зберігання огірків у банці без кисню. Вибирають цілі, без пошкоджень, миють і висушують. Трилітрову банку стерилізують у духовці й складають огірки на три чверті висоти. Всередині банки на огірки встановлюють парафінову свічку.
Запалюють і чекають хвилин 10. Потім банку закручують зі свічкою, що горить. Коли кисень вигорить, вона загасне. Банку ставлять у прохолодне місце. Якщо все зробите правильно, огірки зберігатимуться 3–4 місяці.
У БАНЦІ З ХРІНОМ
Також можна взяти стерильну банку й покласти на дно дрібно нарізаний корінь хрону шаром 2 см. Зверху — картонний кружечок такого самого діаметру, як і банка, в якому роблять кілька отворів. Огірки миють, обсушують і кладуть на картон. Закривають банку капроновою кришкою та зберігають у підвалі чи холодильнику 45–50 днів.
У МОРОЗИЛЬНІЙ КАМЕРІ
До речі, огірки можна заморожувати. Плоди нарізують кружальцями та складають у пакети. Після розморожування вони, щоправда, дещо змінять консистенцію, стануть м’якішими та менш привабливими, але на смак нормальні. До того ж збережуться всі корисні речовини.
У ПІДВАЛІ
Протягом 1–1,5 місяця огірки можна зберігати в підвалі. Для цього відбирають міцні невеликі непошкоджені плоди, складають у дерев’яні ящики та пересипають сухою тирсою. Іще довше зберігаються огірки у глиняному посуді, пересипані піском.
В «ОЦТОВІЙ КАМЕРІ»
Можна влаштувати огіркам «оцтову камеру». На дно емальованої каструлі наливають 150–200 мл столового оцту, встановлюють решітчасту поверхню так, щоб не торкалася оцту. На неї кількома шарами складають огірки. Каструлю накривають кришкою й ставлять у прохолодне місце. Так огірки зберігаються до 30 днів і навіть більше.