… Хочеться Світла, Добра, Тепла. Хочеться Миру і Гармонії. Хочеться, аби довкола все квітло і тішило око. Хочеться бачити усміхнених, красивих, добрих людей, спілкуватися з ними… Ця моя порадницька гостина — з красивою і талановитою жінкою, відомим українським дизайнером Вікторією Гресь.
ПРО МОДУ, ПРО ГАРМОНІЮ
Мій головний принцип – не давати поради мільйонам людей, бо ні за кого не хочу нести відповідальність. Я можу говорити про себе, своїх близьких, свій Будинок моди. У кожного своє розуміння моди. Якщо у людини є своє бачення життя й себе в цьому житті, то все буде чудово. Не можна бути богинею задарма – так не буває. Треба працювати, докласти якихось зусиль, коштів, виховання. Мати гарний вигляд – це така сама праця, як і все інше. А не просто кількість відвідувань косметичного салону або дорогого дизайнера. Це насамперед робота душі, наскільки ти впевнений у собі, гармонійний сам із собою. А гармонійна людина завжди впевнена в собі. Безумовно, гроші можуть замінити якість і взагалі безліч різних речей, але, за великим рахунком, у багатьох моментах вони не врятують… У нас не фешн-країна. Так, у нас намагаються гарно вбиратися, дуже люблять яскраві кольори, як і всі слов’яни. Є багато позитивних моментів. Але в радянські часи, за безгрошів’я дев’яностих ми були позбавлені багатьох культурологічних моментів. А потім різко перескочили у жорсткий капіталізм. Зараз усе вимірюють грішми, кар’єрою, багатьма іншими речами. Тому те, що роблю я, все-таки, напевно, ближче до певного духовного начала. В усякому разі, мені хочеться в це вірити.
ПРО ЖИТТЯ
Глобалізація, щоденна інформаційна насиченість відводять людей від гарної літератури, походу в театр, музей, від споглядання природи та інших дуже простих речей, від яких можна отримати не менше задоволення, ніж від купівлі дорогої сукні. Вайфаями, фейсбуками люди підмінюють свою реальність, живуть віртуальним життям. Тим часом як є дощ, сніг, зірки, зустрічі з друзями і т.д. Люди самі позбавили себе багатьох реальних життєвих речей, на користь, скажімо, тому ж бізнесу. Вони бояться життя. Чому? Тому що їм це нав’язують, і вони підпадають під вплив різних не завжди зрозумілих тенденцій, течій. Не всі, звичайно, багато хто «фільтрує», намагається шукати. Мені, наприклад, якщо щось нав’язуватимуть, я відвернуся і скажу, що сама знайду те, чого хочу. А відсотків 50 відгукнуться на цю інформацію. Ось тому світ і поділяється на людей, які шукають і які споживають. Суспільство споживачів, напевне, набагато вигідніше мати для керування.
ПРО ПОРАДИ
Люди хочуть, щоб їм дали якийсь рецепт, і тоді все у них у житті вийде. Ну не буває такого. Якщо вони не хочуть навіть докласти своєї праці до власного гардероба, свого тіла, здоров’я, зовнішнього вигляду, про що далі говорити? Якщо людині байдуже до свого здоров’я, вона іде в «Макдональдс» і їсть щовечора картоплю. І не тому, що грошей немає на щось інше, а тому що так простіше. Тому що в неї немає інтересу до життя, а що ж іще? А потім мені кажуть: «О, у вас таке життя цікаве!» Ну, даруйте, для такого життя теж потрібно докладати зусиль, воно не падає з неба. Це величезна праця. Праця для союзу двох людей, праця для родини, для батьків, які виховують дітей.
ПРО ГОЛОВНЕ
На мою думку, найголовніше – коли людина живе у мирі з собою, не бажає, не робить іншим того, чого не зробила б собі. І напевно, все-таки вище любові в цьому житті нічого немає. Нехай хтось ставиться до цього з усмішкою, але наша реальність настільки жорстока, що люди чомусь почали вірити, ніби всьому є ціна, виражена в грошах. Але не все продається і не все купується. Гроші – хороший інструмент, не більше. Вони не є мірилом життя. Тому… нехай погана сукня буде найбільшою проблемою у вашому житті, любі жінки.
Березень, 2014 рік.
Автор і ведуча проекту «Порадницька гостина»
Тетяна Власюк.