- Якщо в помешканні живе сімейна пара без дітей і тварин, господарі мало готують, то довго прослужить підлога з будь-яким покриттям.
- Коли ж кухня маленька, господарі часто готують, є домашні тварини, часто хтось щось проливає та кидає, то краще вибрати плитку, керамограніт чи вініл. Ці матеріали будуть оптимальними ще й тому, що кухня, як і ванна, вважається «вологою зоною» — тут можуть бути протікання, можуть затопити сусіди. Не всяке покриття переживе випробування водою.
- У приміщенні, яке поєднує кілька зон (кухня, вітальня, їдальня), можна використовувати кілька покриттів — вони допоможуть при зонуванні, зроблять інтер’єр більш цікавим і складним. У режимі економії зазвичай поєднують плитку та ламінат, а коли бюджет дозволяє — керамограніт і паркетну чи пробкову дошку. Але не переборщіть із фактурами та кольорами: є ризик отримати «магазин підлогових покриттів».
- На кухні площею до 5 кв.м краще зробити підлогу з одного матеріалу, щоб не дробити й так компактний простір.
- А коли вже вирішили комбінувати покриття, відразу визначтеся, чи використовуватимете теплу підлогу та як закласти шов — від цього залежить структура і висота чорнової підлоги. Замість поріжків на стиках краще використовувати корковий компенсатор у колір паркету. Його майже не видно, він гнучкий і дозволяє дошці «гуляти», оберігаючи від розтріскування.
- Те, наскільки зручно ходити підлогою, — не менш важливо, ніж ціна та експлуатаційні якості покриття. Плитка та керамограніт — холодні матеріали, ходити такою підлогою без підігріву комфортно тільки в капцях. Найбільш приємні для ніг матеріали — паркет, дошка або ламінат.
- Вибираючи, що краще постелити на підлогу на кухні — плитку чи дерево, не обов’язково жертвувати естетикою заради практичності. Нині нескладно знайти плитку, керамограніт чи вініл «під дерево». Можна вибрати навіть зістарену фактуру.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.