Для того, щоб влаштувати собі свято (тим більше є привід), зовсім не обов’язково мати значні статки. Мандарини, шампанське у кришталевому келиху та ікра не є обов’язковими атрибутами Нового року. А от гарний настрій – так! І підняти його допоможуть веселі сімейні розваги, які можна організувати у цю казкову ніч разом із тими, з ким хочете провести рік наступний.
ВОРОЖІННЯ
Візьміть дві шапки. В одну покладіть написані на папері запитання, в другу – відповіді. Ведучий пропонує учасникам по черзі витягати по одному папірцю з кожної шапки і вголос читати. Це й буде прогноз на наступний рік. Справдиться чи ні, але у будь-якому разі буде весело.
ПОБАЖАННЯ
Це один із варіантів попередньої розваги. В одну шапку покладіть папірці з іменами присутніх, у другу – з побажаннями. Ведучий або кожен із гостей по черзі виймає папірець з іменами, а потім із побажаннями, і зачитує вголос.
МУЗИЧНИЙ
Поставте перед учасниками конкурсу по кілька порожніх пляшок і дайте їм ложки. Хай спробують виконати на пляшках мелодію. Найвправніший – переможець. Зовсім не обов’язково, щоб серед присутніх були музиканти. Навпаки, імпровізація додасть сміху.
АНСАМБЛЬ
Це теж музичний конкурс. Учасники діляться на кілька команд по 2-4 особи. Їм видають «музичні інструменти»: каструлі, бляшані чи скляні банки, пляшки, олівці, ложки, гребінці для волосся тощо. Кожна команда має спробувати виконати на них мелодію. Глядачі визначають, хто кращий. Радимо зняти такі конкурси на відео. Побачите, з яким задоволенням ви посмієтесь над ними за кілька років.
ЗБЕРИ СНІЖКИ
У такому конкурсі охоче візьмуть участь і діти, й дорослі. Готують «сніжки» – грудочки вати – та розкладають їх на підлозі. Учасникам зав’язують очі і дають по кошику. За сигналом вони починають збирати сніжки. Хто збере найбільше – той переможець.
ВІТАННЯ
Гостям наповнюють келихи та пропонують виголосити спільний тост. Починають фразу з літери А, а далі говорить кожен за алфавітом, на літеру Б, В і так далі за годинниковою стрілкою. Хто придумає найсмішніше привітання на літеру, яка йому випаде, – той переможець.
А ТЕПЕР ПОМАЛЮЄМО
Візьміть великий аркуш картону (наприклад, з-під коробки від побутової техніки) та зробіть у ньому посередині два отвори для рук. Учасники простягають руки крізь отвори й малюють, наприклад, собаку, символ наступного року. Таким чином вони не бачитимуть, що малюють. Чий пес вийде найкумеднішим – той переможець. Радимо зберегти цей «шедевр». Можна зав’язати учасникам очі, видати папір та фломастери та загадати намалювати собаку чи виконати інший малюнок.
ЛІПИМО СНІГОВИКА
Чудово, коли у вас є змога вийти надвір. Ще краще, якщо за вікном буде сніг. Тоді можна розділитися на команди і ліпити сніговиків. На ранок навколо них можна буде водити хороводи, ну і, звісно, зробити фото на пам’ять.
Катерина ОКУНЬ.