Панує хибна думка, що туберкульоз – загроза лише для соціально незахищених верств населення. Епідеміологічна ж ситуація показує, що ніхто не застрахований від інфекції, нагадують у МОЗ.
Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. У більшості випадків хвороба уражує легені, але може ушкодити й нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли чи статеві органи. У зоні ризику – люди з ослабленою імунною системою.
Особливо ж небезпечний для немовлят, у яких є високий ризик захворіти на туберкульозний менінгіт, що уражує мозкові оболонки та часто має летальні наслідки. Отже, завдання батьків – забезпечити своїй дитині надійний захист, у тому числі завдяки своєчасній імунізації.
СИМПТОМИ:
🌟 кашель понад 2 тижні;
🌟 підвищена температура понад 7 днів;
🌟 утруднене дихання, біль у грудях;
🌟 поганий апетит, безпричинна втрата ваги;
🌟 підвищена пітливість уночі;
🌟 кров’яні виділення при кашлі.
ЯК ЗАХИСТИТИСЯ
Єдиний дієвий захист від туберкульозу – вакцина БЦЖ. Щеплення дитині роблять на 3–5 добу після народження. Імунітет зберігається 7–10 років. Вакцина захищає дітей від найважчих форм туберкульозу, наприклад, туберкульозного менінгіту. Якщо ваша дитина пропустила це важливе щеплення, зверніться до лікарні й неодмінно зробіть його.