Більшість кімнатних квітів потребують хорошого освітлення. Однак якщо сонячних променів аж надмір, це може спричинити опіки і навіть загибель вазонів.
Влітку за можливості квіти краще перенести у більш прохолодне місце або принаймні відставити далі від вікна. Важливо не допускати перегріву коренів у горщику. Для цього вазони поміщають у декоративні кашпо світлого кольору. Проблему з надміром сонця легко вирішить тюлева штора або жалюзі. З їх допомогою легко регулюється освітленість. Прості захисні штори можна зробити і з залишків шпалер.
Рослини під сонцем важливо інтенсивніше зволожувати. Поливати потрібно вранці або ввечері. Не можна допускати потрапляння крапель води на листя та обприскувати, якщо на нього потрапляє сонячне світло. Через це з’являються плями та опіки.
Добре розмістити квіти на піддонах із вологим керамзитом. При цьому важливо, щоб вазони мали дренажні отвори.
ЯКІ ОБРАТИ
Під прямими променями сонця добре почуватимуться кактуси та сукуленти (ехінопсиси, літопси, молочаї, седуми, грошове дерево та інші). Не бояться таких умов абутилон (кімнатний клен), гібіскус (за найменшої нестачі світла він сильно витягується і не цвіте), антуріум, каланхое, алое, мирт, кала та деякі інші. А ще тут можна розмістити кімнатні пальми: фінік, ховею, хамедорею, вашингтонію тощо.
Дуже потребують сонечка і строкатолисті вазони (колеус, кротон, маранта та інші). У затінку їх листя стає тьмяним, а на сонці яскравішає.
Представники родини амарилісових (амариліс, гіпеаструм, клівія) теж подякують за сонце. Любить сонце і хойя (восковик). Маю карликову строкатолисту хойю, так от рясно цвісти вона почала лише зараз. Дуже потребують багато сонця і деякі інші квітучі рослини. На будь-якому вікні виживуть невибагливі хлорофітум та сансев’єра (тещин язик). Могутні драцени, дифенбахії та монстери також не мають нічого проти яскравого освітлення. Але щойно помітите, як рослини страждають від сонця, відставте їх далі від вікна.
ЯКЩО ВІД’ЇЖДЖАЄТЕ…
Способів поливу квітів, коли господарі на деякий час від’їжджають улітку з дому, є чимало. Нагадаємо один із досить простих. Стіл встеліть цупкою клейонкою, щоб не зіпсувати поверхню, зверху покладіть широку смугу щільного полотна (фетр, повсть, стару дитячу ковдру тощо), поверх поставте вазони. Кінець полотна повинен звисати зі столу та поміщатись у великій ємності з водою, розміщеній на табуретці або стільці. Таким чином полотно довго не висихатиме, і крізь дренажні отвори вазонів постачатиме вологу кореням рослин.
Аліна ЗАЯНЧКОВСЬКА.