Восени у глоксинії завершується період цвітіння, після чого вона впадає у стан спокою, який триває до лютого–березня. Цей час їй потрібен, аби зберегти життєздатність, накопичити сили та сформувати в майбутньому красиві крупні квіти.
Надземна частина рослини в цей час відмирає, її обрізують ножицями. Аби квітка увійшла у стан спокою без стресу, поливи скорочують поступово, а також зменшують інтенсивність освітлення. Також повністю припиняють підживлення. Спочатку інтервали між поливами збільшують на день-два, а коли листя повністю підсохне, майже припиняють зволоження. У період спокою рослину тримають при температурі 10–12 градусів у сухому ґрунті або піску, зволожуючи його раз на місяць. Для поливу використовують фільтровану або відстояну воду. Протягом зимового періоду важливо, аби глоксинія не проросла.
Зазвичай на зиму бульби з горщика не виймають, однак, якщо виникає така необхідність, їх можна зберігати без землі. Тримають у підвалі чи іншому прохолодному приміщенні або ж кладуть у пластиковий пакет і закладають у холодильник у відсік для фруктів і овочів, не допускаючи появи конденсату всередині. Перед закладанням на зберігання бульби дещо підсушують. У пакет можна додати невелику кількість піску та тирси. Періодично їх оглядають.
А якщо бульби дещо підгнили? Ці місця зрізують гострим ножем, а потім пів години витримують у розчині протигрибкового препарату. Після цього ретельно просушують, а місця зрізів присипають товченим деревним вугіллям.
Період спокою глоксинії має тривати щонайменше 3 місяці. Зазвичай вже на початку березня вона прокидається.
Із початком росту бульби ретельно оглядають і перевіряють, як перезимували. Пересаджують у рихлу поживну землесуміш із дернової землі, торфу, піску (2:2:1) або з листкової і дернової землі, перегною, торфу, піску в рівних пропорціях. У важкій землі без дренажу корені можуть загнити. Заглиблюють бульбу на 1 см.
Вазон обирають широкий і неглибокий. Висаджену бульбу виставляють у світлому теплому приміщенні з температурою близько 20 градусів і починають регулярно поливати. Зволожують обережно, не переливаючи, і так, щоб вода не потрапляла на листя.
Рослина не любить протягів і різких перепадів температури.
Тетяна БОГОВИК.