Цвітіння різдвяника (різдвяного кактуса) припадає саме на різдвяно-новорічні свята. А от одразу після цвітіння настає найбільш сприятливий період для формування крони. Робити це не лише можна, а й потрібно, аби надати рослині красивої форми, стебла добре розгалужуватимуться і різдвяник матиме акуратніший вигляд.
А крім того, рясніше цвістиме, оскільки бутони закладаються переважно на молодих пагонах. Також важливо, що після «стрижки» вазон довше живе. Відділені сегменти використовують для розмноження. За один раз рекомендується вкорочувати не більше третини пагонів рослини, щоб не завдати їй стресу.
Важливо! Сегменти пагонів не обрізують, а обережно відкручують чи відщипують у місці з’єднання. Якщо рослина ще не цвіла, зі стрижкою варто зачекати, адже можливо, в неї саме закладаються бутони.
Для розмноження необхідно, щоб на відділеному пагоні було 2–3 сегменти. Живці на день-два залишають підсохнути, щоб загоїлись і не загнили місця зрізів, а потім поміщають у горщик із землесумішшю для кактусів і сукулентів. На дні обов’язково має бути шар дренажу. Добре поливають і ставлять горщик у тепле світле місце, але не під пряме сонце. Ефект буде кращим, якщо перед тим обробити нижні кінчики у стимуляторі коренеутворення. Надалі поливають нечасто.
За правильного догляду рослина тішитиме вас рясним цвітінням довгі роки.
Тетяна БОГОВИК.