У стінах Київської муніципальної академії циркового та естрадного мистецтва в рамках святкування дня Києва відбулося вручення мистецької премії «Київ» імені Анатолія Москаленка, заснованої у 2001 році.
Цьогоріч вшановували сімох лауреатів – у галузі театрального, образотворчого, декоративного, хореографічного та кіномистецтва, музичної композиції й журналістики. Серед них і наш колега Олександр Балабко за роман-есе «Олександр Вертинський, нащадок Гоголя. Шляхами артиста» із циклу художньо-публіцистичних розвідок «Слідами українців у світах». Новий роман-есе у трьох книгах побачив світ у видавництві «Букрек» минулого року.
Олександр Васильович впродовж тривалого часу очолював відділ культури, мистецтва і літератури наших «Вістей…», писав у газету «Порадниця». Не пориває зв’язків із редакцією і тепер: він у нас частий гість і активний дописувач.
– Саме на сторінках «Вістей…» та «Вечірнього Києва» я друкував цей твір уривками у вигляді окремих нарисів як редактор відділу, – розповідає він. – Досліджувати сторінки з життя відомих українців дуже важливо, оскільки ми відкриваємо історичну правду про них, їхній внесок у культурну спадщину нації.
Свій цикл «Стежками українців у світах» письменник назвав не випадково, оскільки головний акцент у своїх публікаціях він робить на український слід видатних земляків, який вони залишили за кордоном.
– Над цим твором я працював довгих десять років, – розповів Олександр Балабко. – Це була доволі копітка праця, яка потребувала закордонних поїздок для збирання матеріалу. Апробація книги відбувалася поетапно у журналі «Київ». Перша частина вийшла друком у 2011 році, друга – протягом 2015-2016 рр., а третя – торік.
До речі, досліджуючи рід Вертинських та Гоголів, йому вдалося знайти споріднені корені. Отже, двоє видатних людей з українським корінням – Олександр Вертинський та Микола Гоголь – родичі? Та не будемо забігати наперед, про це розповість книга. Вона вже надійшла до низки бібліотек країни. А ми вітаємо її автора з високою нагородою.
Алла КОБИНЕЦЬ.