Рецепт щастя для жінок можна вмістити в одну коротку фразу: «Не беріть важкого в руки та дурного – в голову». Жарт, у якому є частка жарту.
ПІД ПРАПОРОМ ЛЕГКОСТІ
Кожна людина є носієм власних уявлень про світ. І все, що з нами відбувається, – це проєкція наших уявлень. Якщо видається, що життя складне, то таким воно й буде. Якщо ж до будь-якої складності ставимось із усмішкою, як до чергової пригоди, то й вирішувати її буде легко.
Легкість – це такий внутрішній стан, коли довіряєш життю, віриш у себе, в людей і сподіваєшся тільки на краще. Людина в стані легкості, часто навіть несвідомо, оминає біди. Коли є глибоке переконання, що немає проблем, які не можна вирішити, наш мозок завжди в найкоротший спосіб знаходить найкращі рішення. Чим більш тривожні ми в будь-якій справі, тим складніше з нею впоратись. Це все про закон притягання, який працює в усіх сферах. А також про гормони, які виробляються в нашому організмі від думок і способу життя.
ЧОМУ Ж ЦЕ ТАК ВАЖЛИВО ДЛЯ ЖІНКИ?
У стані легкості жінка надихає всіх навколо – і чоловіки, і діти поряд із нею почуваються спокійно та впевнено. Чоловічий світ набагато конкурентніший, тому там стан легкості є рідкістю. І після «чоловічих війн» кожному «воїну» так хочеться потрапити в атмосферу миру й радості. Жінка, яка створює навколо себе таку ауру, мов магніт, притягує до себе.
БОНУС – ДОВГОЛІТТЯ
Неодноразово вчені з усього світу досліджували явище довголіття. Було проаналізовано життя тисяч людей, що прожили понад 90 років, із різних континентів, представників різних релігій, носіїв різних харчових та поведінкових звичок. Жодні характеристики не об’єднували довгожителів, крім двох: оптимізм і працелюбство.
Оптимізм гарантує нам здоровий дух, а працелюбство забезпечує рух, а рух – це життя. Ось такий нескладний ланцюг причинно-наслідкових зв’язків наших виборів щодо способу мислення і способу дії.
КОРИСНІ ЗВИЧКИ
Якщо ваш життєвий досвід надто складний, в дитинстві у вас не було шансу бачити альтернативу повсякденним труднощам, сприймаєте життя як суцільну боротьбу, то легкість видається примарною. На жаль, не всім у спадок батьки передали оптимізм та почуття гумору як головні атрибути стану легкості. Та їх можна свідомо надбати.
1. Помічайте смішне
Почуття гумору – це найкраща звичка для щастя. Щирий сміх має неперевершений лікувальний ефект як для нашого тіла, так і для душі. Сміхотерапія зцілює людей від невиліковних хвороб, адже саме сміх якнайкраще знімає напруження та стрес на всіх рівнях тіла й душі.
Започаткуйте традицію щоденно читати 2–3 анекдоти, які б викликали щирий сміх. У побутових справах постійно шукайте привід для жартів, тільки добрих. Не бійтесь сміятись над собою, але робіть це з любов’ю, так, наче якийсь ваш прокол робить вас особливою. Наприклад, розбили склянку, скажіть собі весело: «Непередбачуваність – це моя сила», або «Хто, як не я, звільнить полички для нового посуду» і т.п.
2. Обирайте позитивні думки
Продовжуйте відслідковувати свої думки і слова, швидко відкидаючи все недобре. Протягом дня в нашій голові зринає 60 тисяч думок, і більшість із них негативні. Вони, мов хмари на небі, перекривають доступ до життєдайної енергії, спустошують і знесилюють нас.
Уявіть, щоб нейтралізувати 1 негативну думку, нам потрібно 7 позитивних! Розводьте хмари руками, роблячи свідомий вибір кожної своєї думки, сконцентруйте увагу на хорошому, і нехай сонце сяє у вашому серці.
Аби переконати вас, що це можливо, пропоную експеримент: огляньте свою кімнату і знайдіть 5 предметів білого кольору, потім закрийте очі і спробуйте згадати, скільки в кімнаті предметів зеленого кольору. Напевно, вам буде складно, адже оглядаючи кімнату, концентрували увагу на білому. Така ж історія і з нашими думками: на чому концентруємо увагу, те й помічаємо.
3. Танцюйте (або оберіть будь-яку іншу фізичну активність, що надихає).
Танець чудово загартовує тіло, а також є неперевершеним психотерапевтом. Танцюючи, ми звільняємось від негативних думок, генеруємо енергію в тілі, настрій автоматично покращується – недарма ж танці є важливим атрибутом усіх святкувань. І якщо раптом з тих чи інших причин ви ніколи не танцюєте, навіть на весіллях, спробуйте це зробити вдома без свідків. Повірте, улюблена музика і трошки вільних рухів допоможуть зняти стрес, перемкнути мисленнєвий потік на більш позитивний. Такий потужний вплив на наш психоемоційний стан пояснюється, в першу чергу, невимушеним фізичним навантаженням, яке підвищує в нашому організмі рівень серотоніну – «гормону щастя». Тож якщо танець вам не до душі, замініть його на будь-який вид спорту, який приносить задоволення.
Просто проекспериментуйте: коли втомлені або ображені, увімкніть улюблену веселу музику і 15–20 хвилин порухайтесь під неї. Гарантую, настрій суттєво покращиться.
Якщо болить голова, спробуйте замість таблетки 15 хвилин танців. Жити під прапором легкості весело і здорово, тож практикуйте – і буде вам щастя.
Наталія ГАЙВОРОН, психологиня (на фото).