Стіл і підвіконня в одному — це дуже практично, особливо для маленьких приміщень.
Можна зробити його лише на ширину вікна або ж на всю ширину стіни. Такий стіл можна виготовити з різних матеріалів і встановити у будь-якій кімнаті, на кухні. Найпростіші та недорогі матеріали –- ДСП, МДФ та пластик. Краще придбати МДФ: такі плити міцніші, бо мають щільнішу структуру, та більш гладенькі. Недорогі, легкі, просто розпилюються. Пластик порівняно з ними виглядає менш презентабельно, однак зручніший у догляді. Стільниці з пластику добре підійдуть для кухні або лоджії.
Можна придбати готову стільницю і вирізати з неї заготовку необхідного розміру. Я нещодавно придбав по акції в одному з будівельних супермаркетів велику стільницю за 500 грн і її довжини вистачило на всю стіну. Зручно те, що такі полотна бувають різних кольорів. Але найкраще підібрати стільницю за кольором віконної рами. Середня товщина листа має бути 20–25 мм.
Аби не помилитись у розмірах (а вони для кожного окремого випадку індивідуальні), спочатку зробіть із картону шаблон у натуральну величину. Переконайтеся, що все підігнано точно, а потім перенесіть шаблон на заготовку. По контуру її обрізають електролобзиком. А щоб не залишалось відколів, обробляють ще й фрезером.
Установка такого стола подібна до того, як монтується звичайне ПВХ-підвіконня. Щоб зекономити час і матеріали, краще монтувати конструкцію одразу після встановлення ПВХ-профілю. Якщо ж доводиться це робити після, спочатку демонтують старе підвіконня. У деяких випадках, щоб піти простішим шляхом, новий виріб просто приставляють до наявного підвіконня. Місця стику закривають декоративним кутком з пластику або металу. Необроблені зрізи можна заклеїти кромковою стрічкою. Її прикладають до краю та проходять гарячою праскою.
При монтажі враховуйте те, що така конструкція витримуватиме більше навантаження, аніж звичайне підвіконня. Як додаткові опори можна приставити до країв дерев’яні або металеві ніжки.
Велика перевага такого стола у хорошій освітленості. А якщо він використовуватиметься переважно для прийому їжі чи відпочинку, а за вікном прекрасний пейзаж — ще й отримуватимете естетичне задоволення. Щоправда, якщо такий стіл буде біля південного вікна, занадто освітлюватиметься, тому вікно потрібно захистити щільними короткими шторами чи жалюзі.
Ще один нюанс! Щоб поліпшити циркулювання теплого повітря, над батареєю у стільниці можна зробити кілька невеличких чи один довгий отвір та закрити його декоративною решіткою. Якщо батарей під вікном немає, під столом можна зробити шухлядки. Але можна розмістити їх і по боках стола.
Василь ГЕРАСИМОВ, Аліна ЗАЯНЧКОВСЬКА.