Уже багато років великим попитом серед споживачів користується ламінат. І це зрозуміло. Адже він стійкий до стирання, різного виду ударів і підвищених температур повітря в приміщенні. Та й, мабуть, кожному господарю по силі самотужки постелити ламінат, коли є така потреба. Коштує матеріал від 300 грн за кв.м, вартість залежить від виробника та різновиду.
ПІДГОТОВЧІ РОБОТИ
Перш ніж укладати ламінат на підлогу, потрібно ретельно підготувати поверхню. Вона повинна бути ідеально рівною, і основна причина цього — властивості самих панелей. Річ у тім, що викладений на підлогу навіть із невеликими дефектами, ламінат швидко втрачає свої експлуатаційні характеристики.
УКЛАДАННЯ ПІДКЛАДКИ
Для подальшого монтажу ламінату необхідно використовувати допоміжний матеріал, аби приховати невеликі дефекти, наявні в самій підлозі. Підкладка з пінополіетилену прекрасно для цього підходить. Крім вирівнювання, вона слугуватиме гарною теплоізоляцією і виконуватиме функцію пароізоляції. За бажання заощадити можна обійтися й без підкладки. Проте в цьому випадку основа повинна бути ідеально рівною, а під ламінат можна підкласти просту поліетиленову плівку.
Укладати підкладку необхідно по всьому периметру приміщення, при цьому кожну смугу слід накладати одна на одну із зазором приблизно 20 см. Закріплювати потрібно будівельним скотчем. При цьому не можна кріпити скотч на підлогу і стіни. Провівши всі підготовчі роботи, можна починати стелити ламінат на підлогу з підкладкою.
МОНТАЖ ДОЩОК
Дошки ламінату можуть укладатися на основу декількома способами — по діагоналі, впоперек і вздовж приміщення, у вигляді ромбів, ялинки та інших цікавих візерунків.
Найпростішим і доступним способом для укладання власноруч є вкладання панелей перпендикулярно стіні, в якій знаходиться вікно. До того ж, наявні стики будуть менш помітні при сонячному світлі.
Між стінами та ламінатними панелями встановлюють розпірні клини у вигляді пластикових або дерев’яних невеликих брусків. Утворений зазор слугуватиме захистом при природному розширенні дерев’яних елементів покриття.
Починати монтаж слід із укладання двох перших рядів панелей. Для цього першу панель укладають в самий кут кімнати. Після чого розрізають навпіл наступну дошку й укладають як першу для наступного ряду, що дозволяє здійснювати монтаж із зсувом, у вигляді цегляної кладки. Такий вид укладання дозволяє більш рівномірно розподілити навантаження по всьому підлоговому покриттю. Ріжеться ламінат звичайною ножівкою з дрібними зубчиками, акуратно, щоб не пошкодити верхній шар. Другу панель вставляють у першу під невеликим кутом, 25–30 градусів, та опускають до клацання. Такий замок типу Click вважається найпоширенішим і сучасним.
Коли перші панелі двох суміжних рядів скріплені між собою, монтують решту панелей першого та другого ряду, поєднуючи їх аналогічним способом. У такому ж порядку кріплять вусі наступні дошки. Останні панелі в рядах обрізають і з’єднують з раніше встановленими планками. Кожен ряд збирають за такою ж технологією, поки вся підлога буде застелена ламінатом. У торці кожного ряду, як і по довжині крайніх рядів, також необхідно вставляти розпірні бруски.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.