Давно я хотіла зв’язати ці сережки, й ось тільки зараз вони в мене з’явилися. Погодьтеся, в’язані гачком сережки побачиш не щодня. Це нестандартно й сміливо! Але вони справді мають чудовий вигляд і з легкими сарафанами, і з вишиванкою. Зробила 2 пари. Для себе захотіла червоні — під сорочку, а для дочки — чорного кольору під вечірнє вбрання. За часом в’язання забрало в мене близько години.
Матеріали для в’язання однієї пари сережок: пряжа «Ірис»; гачок №0,9 і 2 швензи (металеві петлі для сережок).
Швензи купувала в магазині рукоділля, пара коштує 10 грн. Якщо у вас немає можливості купити, перегляньте свою біжутерію, можливо, серед неї є сережки, які давно не носите, з підхожим кріпленням.
Початкове кільце: 6 повітряних петель з’єднати в кільце. 1 повітряна петля підйому. Обв’язати кільце по колу 21 стовпчиком без накиду. Ряд закінчити за допомогою з’єднувального стовпчика.
Далі в’язати прямими й зворотними рядами.
1 ряд: 3 повітряні петлі підйому, 1 стовпчик із накидом у першу повітряну петлю підйому, 2 повітряні петлі, 2 стовпчики з накидом у цю ж повітряну петлю. Потім в’язати так: 2 стовпчики з накидом у 2-й стовпчик без накиду попереднього ряду, 2 повітряні петлі, 2 стовпчики з накидом у цей же стовпчик без накиду (повторити ще раз).
Вийде три арки зі стовпчиків із накидом.
Далі роботу продовжити за схемою по 12 ряд і закінчити сережку (13 ряд) так: 3 повітряні петлі підйому, 2 стовпчики з накидом під ланцюжок, потім піко (3 повітряні петлі, 1 з’єднувальний стовпчик в першу повітряну петлю), 2 стовпчики з накидом під ланцюжок.
Висота сережки, зв’язаної нитками ірис і токим гачком, — 7,5 см. Після закінчення роботи сережки випрати й дати висохнути, можна накрохмалити в міцному розчині. Ви теж зможете зв’язати собі на літо такі легкі симпатичні сережки.
Інна МІКЕНЯ. м. Татарбунари.
ЧОЛОВІЧА ПРИКРАСА
У давні часи сережки носили тільки чоловіки, й слугували вони не прикрасою, а своєрідним оберегом.
✔ Чоловіки Стародавнього Єгипту носили сережки з метою підкреслити свій високий статус. А ще стародавні єгиптяни вважали, що злі духи можуть проникнути в людину через вушний отвір, заволодівши розумом. Щоб захиститися від лихого, надягали сережки.
✔ Пізніше ця прикраса стала головним атрибутом представників «чисто чоловічих професій» — піратів, чесних моряків і, звичайно, козаків. На багатьох картинах зустрічаються їхні зображення із сережками у вухах, наприклад, легендарного козака Мамая. Козачий звичай носити сережки пов’язаний винятково з військовою справою.
Але носили їх не всі. Сережка в лівому вусі козака означала, що він єдиний син у матері, у правому — останній чоловік у роду. Якщо сережки надівалися на обидва вуха, то це свідчило про те, що він останній представник свого роду. У походах і боях таких по можливості берегли. Наявність сережок не рятувала козаків від боїв — вони боролися поряд з іншими. Але побратими намагалися їх уберегти і, як могли, підстраховували.
✔ А от у Середньовічній Європі церква категорично забороняла носити сережки як чоловікам, так і жінкам. Вважалося, що прикраса вносить зміни в первозданне тіло, дане Господом.