Православні 6 липня святкують День ікони Вишгородської Божої Матері. Хоча ця ікона зараз більш відома як Володимирська. Андрій Боголюбський — володимиро-суздальський князь та син Юрія Долгорукого у 1155 р. зруйнував частину Вишгорода та викрав ікону Богородиці. Спочатку він вивіз її до своєї резиденції в селі Боголюбово, а пізніше — до Володимира-на-Клязьмі, де вона стала місцевою святинею, а з часом — головною святинею Росії. Вважається, що спочатку ікона була привезена з Візантії до Києва, перш ніж потрапила до Вишгорода, хоча деякі мистецтвознавці переконані, що насправді була написана в Києві і, ймовірно, самим преподобним Аліпієм-іконописцем.
Римо-католики 6 липня згадують польську місіонерку Марію Терезу Ледоховську, яка жила на межі ХІХ–ХХ ст. й усе життя присвятила підтримці місій. Вона заснувала Конгрегацію сестер-місіонерок, аби підтримувати місії в Африці, за що її стали називати «матір’ю Африки», хоча в Африці жодного разу так і не побувала.
Православні та греко-католики 7 липня святкують Різдво Івана Хрестителя, якого Церква вважає найбільшим святим після Богородиці. Сам Христос про нього сказав: «Серед народжених жонами не поставав пророк, більший від Івана Хрестителя» (Лк. 7:28). Коли Івану виповнилось 30 років, він почав проповідувати в Іудейській пустелі та околицях Йордану. Сповіщаючи про швидке пришестя Месії, Предтеча закликав людей до покаяння та навернення. Шанувався святий з найдавніших часів, а це свято відоме з ІV ст.
Вірменська Церква 10 липня відзначає День пам’яті старозавітного кивоту, який є найбільшою святинею часів Старого Завіту. В цьому кивоті зберігалися скрижалі з Десятьма заповідями, жезл Аарона та горщик із манною, яку Бог посилав євреям під час мандрівки пустелею. Якщо для юдеїв кивот був місцем особливої присутності Бога, то для християн він стає прообразом нової Церкви.
Вірменська Церква 11 липня святкує Преображення Христа. Тоді на горі Фавор обличчя Христа засяяло, наче сонце, а одяг став білішим за сніг — у цьому виявилася Божественна сутність Ісуса, і голос з неба підтвердив, що Він є Сином Божим.
Марина ЧОРНА, релігієзнавець.