Бувають подарунки, щодо яких є застереження. Що це за речі й чому їх не прийнято дарувати?
Ножі, ножиці. Прикмета пов’язана з тим, що нібито на кінчиках гострих предметів зосереджується негативна енергія. Також вважають, що такі подарунки можуть призвести до сварки.
Годинники. Дехто вірить, що подарований близькій людині годинник віщує сварку. А якщо він зупиниться – «зупиняться» і стосунки. У Китаї вважають, що такий подарунок відраховуватиме час до смерті людини.
Посуд. Його не можна дарувати порожнім, бо це веде до безгрошів’я. А якщо туди щось покласти (цукерки чи гроші), тоді подарунок буде щасливим. Те саме стосується й гаманців. У них обов’язково потрібно покласти хоч дрібну купюру – тоді вони притягуватимуть успіх. Крім того, гаманець у подарунок заведено брати тільки від того, хто має краще матеріальне становище, ніж той, хто його отримує. Не дарують порожніми також скарбнички, сумки, валізи.
Носовички. З таким подарунком нібито переходять і чужі сльози й турботи.
Перли. Їх здавна вважають символом сліз, особливо вдів та сиріт.
Дзеркала. З ними також пов’язано чимало забобонів. Раніше дзеркало вважали місцем переходу з одного світу в інший. Їх часто використовують для ворожінь та замовлянь. Вважають, що дзеркало здатне накопичувати негативну енергію. Також є прикмета, що подароване призводить до сварки, розлуки.
Гроші. Попри те, що це універсальний подарунок, кажуть, що це може негативно вплинути на дарувальника.
Рушник. У багатьох народів це предмет поховальної церемонії, а також символ дороги, тобто розлуки. Втім, якщо відкинути це, хороший рушник – прекрасний подарунок. Адже в Україні вони мали інший зміст. Без вишитих рушників не обходилося жодне весілля, до того ж завжди були оберегами дому. Рушник на родини та хрестини – також традиційний подарунок. Якщо даруєте рушники, краще, щоб їх було два – до пари.
Композиції з сухих або штучних квітів. Вони асоціюються з чимось неживим.
Речі зі свого дому. Навіть якщо вони нові, але пролежали у вас певний час, вважається, що ви віддаєте частину енергетики своєї домівки.
Однак, як кажуть, прикмети діють на нас настільки, наскільки ми у це віримо. І вже тим більше вони не спрацюють, якщо зробити символічний викуп: взявши подарунок, дати тому, хто дарує, трохи грошей. Якщо у вас є сумніви щодо щирості намірів того, хто дарує, краще взяти подарунок, щоб не образити людину, а потім віддати його нужденним.
Людмила РОМАШКО.