Пригадуєте героїню відомої радянської комедії, яка, намагаючись видати заміж скромну приятельку, казала: «Не народись красивою, а народись активною»? У цих словах багато правди. Розкажу свою історію, сподіваюся, це комусь допоможе.
Нещодавно я була змушена зайнятися пошуками роботи, і помітила, як багато цей процес має спільного з пошуком другої половинки. Можливо, у вас усе було не так, ви вийшли заміж за однокласника чи сусіда й ніколи не шукали чоловіка. Однак я дуже довго кохала, як кажуть, не ту людину, і на щастя, вистачило розуму це визнати. Після цього серйозно налаштувалася на пошук майбутнього чоловіка, чітко уявивши, яким він має бути. Звісно, жінкам у великих містах значно легше, але і в невеличких населених пунктах вдається знайти своє щастя. Світ глобалізується. Людей об’єднує Інтернет, зв’язок, поліпшується сполучення між містами та країнами. Вже нікого не здивуєш тим, що на вихідні можна злітати кудись за кордон. Прикро, звісно, що в Україні й досі безліч населених пунктів, у які не заїжджає жоден автобус.
Отже, дала оголошення і стала чекати. Відповідей було не скажу, що багато. Потрібно одразу налаштуватись на те, що не всі, хто відгукнеться на ваші оголошення, будуть, скажімо так, адекватні. З кількома чоловіками я навіть зустрілась. І тут будьте готові до розчарувань. Комусь можете не сподобатися ви, хтось — вам. Так було і в мене. Щоб не забирати багато вашого часу, скажу лише, що свого обранця я таки зустріла, живу з ним щасливо вже понад 15 років і навіть не уявляю, як би склалось моє життя, якби тоді не дала оголошення. Дехто спитає: мовляв, а як же доля? Деякі люди дійсно вважають, що долю не потрібно шукати — сама знайде. Але… Шукайте, не гайте часу! Давайте оголошення, відвідуйте місця, де можуть бути потенційні женихи, частіше бувайте серед людей, оточіть себе великою кількістю знайомих. І не розмінюйтеся на дрібниці. Не виходьте заміж за абикого. Якщо людина не відповідає вашим вимогам — прощайтеся з нею.
А до чого тут робота, запитаєте? До того, що в цьому питанні вам також потрібно максимально налаштуватися на пошук. Однак тепер потрібно буде скласти не шлюбне оголошення, а резюме — причому так, щоб роботодавець звернув увагу саме на вас. Повідомте всім знайомим, що шукаєте роботу. Може, хтось із них вам допоможе, або розповість про вас іншим, або ж чув, що комусь потрібні працівники. Як і з пошуком женихів, готуйтеся, що пощастить не одразу. Звісно, у привабливої жінки, яка має безліч чеснот, шансів вдало вийти заміж більше. У працівника, який має хорошу освіту та великий досвід, більше шансів знайти гідну роботу, ніж у того, хто цього не має. Але — не обов’язково. Значну роль відіграє випадок, а, може, й справді доля. Мабуть, багато жінок вважають, що он сусідка і негарна, і господиня ніяка, а чоловік у неї хороший і нікого, крім своєї дружини, не бачить. Тим часом стільки красунь поруч самотні! А як часто не надто освічені люди обіймають високі посади з немалими зарплатами тільки тому, що їм хтось допоміг влаштуватися або вони просто опинилися в потрібному місці в потрібний час! Моя самооцінка від усвідомлення цього також страждала. Але на це не можна зважати, а вперто йти до мети, звісно, вдосконалюючи навички і працюючи над собою. Водночас будьте готові до того, що вам відмовлятимуть, хоч це й неприємно.
Отож над пошуком хорошого чоловіка, як і хорошої роботи, слід добряче потрудитись. Успіху вам!
Ірина.
Дніпропетровська область.