Нині народження близнюків – не диво. Мами двійнят нерідко чують запитання про особливості виховання таких діток і навіть про годування. Треба сказати, що більшість мам, які дізнаються під час вагітності, що дитина буде не одна, нерідко впадають у паніку: «Як я їх годуватиму? Чи вистачить їм молока?»
Дуже часто, на жаль, мами двійнят змушені годувати діток сумішами. Тож якщо ваші малята на грудному вигодовуванні – вам дуже пощастило. У такому разі маєте й самі харчуватися повноцінно. У раціоні повинні бути свіжі овочі та фрукти, молочні продукти, м’ясо, риба.
Нині дуже популярне годування малюка на вимогу. Проте якщо у вас двійня, то мама просто може впасти від виснаження через цілодобове годування діток. Дуже важливо встановити графік, за яким годуватимете малят. Як правило, мами продовжують дотримуватися режиму, встановленого в пологовому будинку, де діток годують кожні 3 год.
Необхідно заручитися допомогою чоловіка, мами, свекрухи, сестри. Вперше складно розпочати грудне вигодовування і все передбачити. Та коли жінка визначить усе необхідне для годування, зможе обійтися й без допомоги.
Якщо дітки слабенькі, необхідно зціджувати молоко для догодовування. Робити це можна тільки з ложечки, шприца, а не з пляшечки. Її використання псує техніку смоктання малюка, бо з пляшечки легше, і це може спричинити відмову дитини від грудей.
Для годування можна облаштувати диван, ліжко, велике крісло, підійде будь-яке місце з достатньою площею та рівною поверхнею.
Фахівці стверджують, що краще годувати малят разом, тоді організм матері отримує сигнал про необхідність вироблення подвійної дози молока.
Часто двійнята різняться за вагою та розвитком. Один – міцніший, смокче груди більш інтенсивно, ніж братик чи сестричка. Тому в жінки може сформуватися асиметрія грудей. Щоб цього уникнути, потрібно міняти близнюків місцями під час годувань.
Для одночасного годування двох малюків можна використовувати кілька способів. Найпопулярніший метод «з-під руки». Тут допоможе спеціальна подушка для годування двійнят — довгаста, у формі літери «П», яку одягають на талію, а є навіть моделі зі спинкою для мами. Оббивка таких подушок натуральна, з гіпоалергенних тканин. На подушці малюків розташовують животиками до боків матері, а їхні ніжки — за спиною мами, яка руками притримує голівки малюків.
Можна використовувати позу «колиска» або «навхрест», коли один малюк притиснутий до грудей мами, а другий до спини брата чи сестрички. Після годування кожного малюка необхідно потримати «стовпчиком» (це допоможе відійти проковтнутому повітрю). Звісно, добре, коли є помічник, адже тримати самій двох немовлят незручно. Якщо годуватимете малюків окремо, то постає питання: хто буде першим? Це має бути слабша дитина. Зазвичай у близнят усе відбувається одночасно: разом їдять, прокидаються, засинають. Тож вам потрібен помічник, який під час годування першого малюка приділятиме увагу другому.
Якщо діти не наїдаються, можна звернутися по допомогу до фахівців. Це може бути як педіатр, так і консультант з грудного вигодовування. Після опитування, з’ясування всіх обставин годування, зважування немовлят вам скажуть, чи вдосталь молока отримують дітки, і як розв’язати проблему, якщо вона є.
Наталія ГАВРИЛЕНКО.