День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження відзначається в Україні з 25 травня 1999 року, щорічно в останню суботу травня.
Першою українською друкарнею можна вважати краківську друкарню Швайпольта Фіоля, в якій у 1491 р. з’явилися перші книги, надруковані кирилицею для України та суміжних країн. Першу друкарню в Україні заснував у Львові Іван Федоров-Федорович. Вона діяла протягом 1573–1575 рр. А першою виданою на українських землях книгою став «Апостол» (1574 р.), який історично започаткував розвиток друкарства в Україні.
Справжнім шедевром друкарського мистецтва стала Острозька Біблія, завершена в 1581 р. Острог став також першим в Україні центром видання тогочасної публіцистики.
Одним з осередків книгодрукування в Україні була Печерська Лавра. Заснована в 1616 р., Київська лаврська друкарня працювала три сторіччя.
Нині перед українською книгою і тими, хто займається її розповсюдженням, постала інша серйозна проблема — ринкові відносини. Як зауважив академік Я.Ісаєвич, «можливість «жити з видання» якраз і є показником зрілості суспільства, яке бажає і може забезпечити функціонування культури в ринкових умовах».