Цвітуть рослини, а водночас поширюються збудники алергії (поліноз). Багато хто з алергіків знає, що саме спричиняє у них недугу. Але їм не завжди відомо, що алергенів, які можуть спровокувати імунну відповідь, може бути кілька. Це явище називається перехресна алергія.
Ось кілька прикладів. Той, хто має алергію на полин, зазвичай потерпає й від ромашки, часнику, селери, моркви, анісу, перцю, мускатного горіха, інших прянощів. Хворі на алергію від соняшникового пилку можуть захворіти від олії і навіть майонезу, до складу якого вона входить. Негативна реакція на пилок береги, ліщини виникає, здавалося б, на далекі від цього алергену волоський та лісовий горіхи, арахіс, мигдаль, селеру, моркву, квітки яблунь, груш, абрикосів, персиків, слив, вишні, плодів ківі. Не слід також споживати березовий сік, відвари з березових бруньок, вільхових шишок.
Негативна реакція на їжу зі злаків може виникати за наявності алергії на дозрівання пшениці, жита, вівса, ячменю й інших злакових.
Маючи алергію на лободу, будьте обережні зі шпинатом, щавлем, буряком. За непереносності полину таку саму реакцію спричинятимуть ромашка, кульбаба, цитрусові, соняшник і вироби з нього. Отже, не слід пити чаї і відвари з ромашки, календули, матері-й-мачухи.
Алергікам у будь-якому разі не варто споживати мед, адже його складники можуть бути принесені бджолами з медоносів, де квітують зазначені рослини.
Віра МАЛА, лікар-дієтолог.