Оселю прикрашають не тільки картини, а й текстиль, наприклад, диванні подушки. Зробити таку дуже просто, для цього не обов’язково навіть купувати нову тканину, адже можна пристосувати і стару, але міцну футболку з цікавим рисунком або вишивкою.
Футболку розрівняйте і виріжте прямокутник або квадрат відразу з двох шарів з припусками на шви. При розкрої слідкуйте, щоб зображення було розташоване рівно — не обов’язково точно по центру, цікаво буде виглядати візерунок і біля одного з куточків. Далі частини наволочки складіть лицьовим боком всередину і з’єднайте кравецькими шпильками по периметру. Прошийте майбутню наволочку по контуру, залишаючи незашитим місце для наповнення подушки. Це можна зробити на машинці або вручну зворотними стібками. Щоб петлі трикотажного полотна, з якого зазвичай шиють футболки, не «поповзли», бажано обробити припуски строчкою зигзаг. Потім куточки акуратно підріжте (щоб вийшли рівними при вивертанні) і виверніть. Подушку наповніть обраним матеріалом — синтепоном, ватином або будь-яким іншим наповнювачем. Далі зашийте місце, що залишилося, потайним швом, підвернувши припуски всередину і скріпивши їх шпильками.
ПРИМХЛИВИЙ ТРИКОТАЖ
* Трикотаж дуже приємний у носінні, але якщо раптом порветься строчка, то зашити на звичайній швейній машинці буває проблематично — тканину стягує і «зажовує». У деяких випадках для полегшення процесу шиття під матеріал підкладають паперові смужки або кальку. Вони запобігають розтягненню матеріалу при зшиванні й утворенню складок. Після зшивання такий папір легко знімається.
* Щоб строчка вийшла еластичною і потім при носінні не рвалася, потрібно поставити на невеликий зигзаг, майже прямий. І коли робите рядок, однією рукою тримати тканину спереду, інший ззаду за лапкою, трохи розтягуючи, але не дуже сильно.
* Якщо налаштувати строчку ніяк не вдається, спробуйте пензликом змастити місце строчки, дати йому просохнути і прострочити — так тканина стане більш жорсткою.
ЧАС ЧИСТИТИ ПІР’ЯЧКО
Улюблена і така зручна подушка може стати джерелом неприємного запаху й алергії, наприклад, якщо прокидаєтеся часто із закладеним носом.
Тому, якщо ви збиралися освіжити подушку, то саме час це зробити наприкінці літа — на початку осені. Як це пов’язано з сезонністю?
Влітку людина активніше пітніє, волога вбирається в тканини, і подушка засалюється. Також у цей період року ви ще можете просушити пір’я під сонячними променями, що дозволить додатково провести бактерицидну обробку.
Діана ШЕПЕЛЬ.